Прем’єрка Фінляндії та очільниця Єврокомісії розповіли по свій досвід боротьби із сексизмом у політиці
Президентка Єврокомісії Урсула Фон дер Ляєн та прем‘єрка Фінляндії Санна Марін на панельній дискусії Мюнхенської безпекової конференції поділилися власним досвідом того, як європейські уряди досі демонструють сексизм у ставленні до політиків.
Про це повідомляє “Європейська правда”.
Очільниця уряду Фінляндії нагадала про нещодавню історію, коли її участь у відео з танцями, відзнятому на приватній вечірці, спричинила скандал. Багато хто вважав, що це сталося тому, що вона є жінкою, а не лише прем’єр-міністром.
Санна Марін додала, що не вважає свою поведінку помилкою.
“Я танцювала і після того разу“, – наголосила вона.
Президентка Єврокомісії Урсула Фон дер Ляєн, зі свого боку, поділилася досвідом формування складу ЄК у 2019 році.
Вона розповіла, що після того, як було підтверджено її призначення на посаду, вона почала формувати склад Єврокомісії. Посадовиця поставила собі мету: сформувати гендерно збалансовану Комісію.
“Тоді я звернулася до усіх країн-членів ЄС надати мені дві кандидатури, чоловіка і жінку, щоби я могла обрати одну людину. І ви просто не уявляєте, якою обуреною була реакція! Були члени, які надіслали трьох чоловіків для вибору“, – розповіла президентка.
Вона також зазначила, що раніше ситуація була гіршою. Коли Фон дер Ляєн працювала міністеркою після народження перших дітей, колеги прямо їй рекомендували “визначитися, ким вона хоче бути – поганою матір’ю, чи поганою міністеркою“.
Своєю чергою Санна Марін запевнила, що зараз ситуація змінюється. Наприклад, у її уряді один з чоловіків-міністрів вирішив піти з посади у “батьківську відпустку“.
“Це – реальна гендерна рівність, якою я пишаюся“, – заявила очільниця уряду Фінляндії.
Нагадаємо, у листопаді минулого року Європейський парламент схвалив директиву “Жінки у правлінні”, яка дозволить просувати гендерну рівність на найвищих посадах компаній.
Відповідно до документа, на кінець червня 2026 року принаймні 40% посад не виконавчих директорів або 33% всіх керівних посад мають обіймати представники статі, яка на даний час є в меншості.