Представництво Зеленського в Криму розповіло про критичну ситуацію з коронавірусом на півострові

Дата: 26 Жовтня 2020
A+ A- Підписатися

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим стурбоване критичною гуманітарною ситуацією, яка склалася на території тимчасово окупованого півострова через поширення коронавірусної інфекції.

Про це повідомляє пресслужба відомства на своїй фейсбук-сторінці

У представництві вказують, що їм стало відомо про “складні виклики”, пов’язані з пандемією, а тому “засуджують дії окупаційної влади РФ та вважають за необхідне відреагувати на виклики, пов’язані з гуманітарною кризою на території тимчасово окупованого Кримського півострова”.

“Можливою відповіддю на кризу могла б стати організація доступу громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя, до онлайн-консультацій із сімейними лікарями, наближення аптекарських пунктів із необхідними медичними препаратами до КПВВ та підвищена увага міжнародних партнерів на порушення державою-окупантом – Російською Федерацією – своїх зобов’язань із захисту цивільного населення, а також документування українськими правоохоронними органами відповідних порушень з боку представників держави-окупанта”, – наголосили в представництві.

За 24 жовтня в Криму підтвердили 318 нових випадків захворювання на коронавірус, повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на так зване “міністерство охорони здоров’я Криму”. З них 63 – в Севастополі і 255 – в АР Крим. Одна людина померла від цієї хвороби.

Усього з початку пандемії в Криму заявляють про 10 225 випадків захворювання на нову коронавірусну інфекцію (1976 – в Севастополі й 8249 – в АР Крим). Загалом з початку пандемії повідомлялося про 190 смертельних випадків, спричинених цим захворюванням.

Як відомо, в Криму збільшилася динаміка захворюваності на COVID-19 після масових заходів, зокрема парадів російських військ і техніки до 75-річчя перемоги в Другій світовій війні. Кількість зареєстрованих хворих сягнула більш ніж тисячі осіб. Окрім цього, окупаційна влада не перекрила Кримський міст і не скасувала авіасполучення з російськими регіонами, де поширена коронавірусна інфекція. За даними Украероруху, Росія збільшила частку незаконних польотів до окупованого Криму.  

Незаконні перельоти до тимчасово окупованого Криму станом на 11:00 26 жовтня 2020 року

Кримська правозахисна група наголошує, що офіційна статистика захворюваності на коронавірус у Криму занижена, бо не показує даних про заражених у лавах російської армії, правоохоронних органів та серед пацієнтів з позалікарняною пневмонією.

Окрім цього, українські профільні служби не мають доступу на півострів, щоб вести моніторинг. Дані про захворювання щодня подає окупаційна влада Криму. Їхня достовірність не підтверджена міжнародними організаціями.

Нагадаємо, стаття 56 Конвенції про захист цивільного населення зобов’язує РФ за допомогою всіх наявних у неї засобів забезпечувати й підтримувати діяльність санітарних і лікарняних установ і служб, охорону здоров’я і громадську гігієну на окупованій території Криму, що охоплює також профілактичні та превентивні заходи, необхідні для боротьби з поширенням епідемій.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter