Правозахисна організація Truth Hounds отримала премію від фонду Клуні в номінації “За справедливість для вцілілих”

Дата: 06 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

Правозахисна організація Truth Hounds стала лауреатом міжнародної премії The Albie Awards 2023 від Clooney Foundation for Justice у номінації “За справедливість для вцілілих”.

Про це йдеться на сайті організації Truth Hounds.

Амаль Клуні та Джордж Клуні виступають на інавгураційній церемонії нагородження Albies. Фото Кевіна Мазура / Getty Images для Albie Awards

“Постраждалі від воєнних злочинів довірили Truth Hounds найжахливіші спогади у своєму житті. Вони зробили це через віру в справедливість, і для багатьох це єдина надія на подальше правосуддя. Для нас це велика честь – отримати нагороду від Clooney Foundation for Justice та ознака, що ми на правильному шляху та з надійними союзниками в пошуках справедливості”, – зазначив виконавчий директор Truth Hounds Роман Авраменко.

Команда організації зазначила, що від 2014 року Truth Hounds здійснила понад 220 польових місій у зоні бойових дій, записала понад 5 тисяч свідчень очевидців.

Правозахисники провели майже пів сотні розслідувань та ідентифікували близько 200 підозрюваних у вчиненні міжнародних злочинів, скоєних унаслідок російської збройної агресії. Результати розслідувань були передані до українських та іноземних слідчих органів, а також Міжнародного кримінального суду, Європейського поліцейського управління і структур ООН.

Роман Авраменко

Фонд Клуні “За справедливість” працює в більш ніж 40 країнах світу задля встановлення справедливості та дотримання прав людини.

У 2022 році фонд заснував премію The Albie Awards на честь судді та борця проти апартеїду Альбі Сакса з ПАР. 

Церемонія нагородження відбудеться 28 вересня в Нью-Йорку.

Truth Hounds – це команда фахівців із прав людини, що документують воєнні злочини та злочини проти людства в контексті конфліктів із 2014 року. Truth Hounds борються проти безкарності тих, хто скоює міжнародні злочини та грубі порушення прав людини, шляхом розслідування, документації, моніторингу, адвокації та розв’язання проблем в інтересах вразливих груп. 

Раніше Українська правозахисна організація Truth Hounds отримала Премію свободи імені Сахарова 2023 року за “внесок у документування фактів і доказів воєнних злочинів, а також потенційних злочинів проти людяності”. 

Також керівниця проєктів ZMINA Людмила Янкіна та адвокат Юрій Білоус стали лауреатами Національної правозахисної премії. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter