Правозахисники не мають доступу до арештованого у Криму Панова
Правозахисники поки не мають доступу до арештованого ФСБ у Криму українця Євгена Панова, МЗС України звернулося до СММ, ООН та міжнародних організацій з проханням вжити заходів для отримання доступу до затриманих.
Про це в ефірі Громадського сказала Алєксандра Крилєнкова, представниця Кримського польового правозахисного центру.
Правозахисники поки не мають інформації про можливі катування затриманого ФСБ за підозрою у підготовці терактів у Криму українця Панова.
“Для того, щоб цю інформацію отримати (про можливі катування Панова – ред.) потрібно, щоб до нього отримали доступ адвокат чи правозахисники. Але правозахисники в Криму у СІЗО не можуть потрапити, у нас немає туди доступу, тому на сьогодні це лише адвокат”, – сказала Крилєнкова.
Водночас, як повідомляє прес-центр міністерства закордонних справ України, відомство звернулося до СММ, Міжнародного комітету Червоного Хреста та Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні з проханням вжити заходів для отримання доступу до арештованих окупаційною владою громадян України, зокрема, Панова.
Як відомо, контрольований окупантами Київський райсуд Сімферополя на закритому засіданні обрав для Євгенія Панова запобіжний захід у вигляді арешту протягом 2 місяців.
За даними джерел російського “Інтерфаксу”, стаття, яку інкримінують українцеві, звучить так: “підготовка до вчинення вибуху, підпалу або інших дій, спрямованих на руйнування або пошкодження підприємств, споруд, об’єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів, засобів зв’язку, об’єктів життєзабезпечення населення з метою підриву економічної безпеки та обороноздатності Російської Федерації, вчинені організованою групою”.
Раніше Федеральна служба безпеки Росії звинуватила Міністерство оборони України в підготовці терактів в анексованому Криму.
Український Генштаб назвав ці заяви провокацією, а президент Петро Порошенко вважає їх фантазіями Росії.
За твердженням ФСБ РФ, “одним із організаторів відвернених терактів є Панов Євгеній Олександрович, 1977 року народження, житель Запорізької області, співробітник ГУР МО України”.
Брат Євгена – Ігор Котелянець – вважає, що українця викрали в Запорізькій області й вивезли до Криму.
Пізніше було назване ім’я ще одного затриманого – Андрія Захтія.