Монітори НПМ домоглися лікування для ув’язненого, хворого на гепатит С

Дата: 18 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Національний превентивний механізм (НПМ) домігся лікування для засудженого в Ізяславській виправній колонії №31 на Хмельниччині, який хворів на гепатит С. 

Про це повідомив монітор НПМ та голова громадської організацій “Україна без тортур” Олександр Гатіятуллін на сайті своєї організації.

Він розповів, що монітори НПМ відвідали виправну колонію 23 січня 2019 року. Там засуджений П. попросив правозахисників сприяти у лікуванні гепатиту С. Вивчивши медичну документацію громадянина, монітори НПМ виявили, що чоловік пройшов діагностування хвороби та отримав підтверджений діагноз.

“Ми підготували звіт, у якому я акцентував увагу саме на цьому випадку. А раптом про цей факт забудуть. Якщо засудженого не забезпечують лікуванням – це прямий шлях до Європейського суду з прав людини. Мені здається, досить платити за помилки держави”, – розповідає голова ГО “Україна без тортур”. 

Повідомляється, що Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини надіслав листа до Центру охорони здоров’я Державно кримінально-виконавчої служби з вимогою відреагувати на відсутність лікування.  

“У червні 2019 року організація отримала остаточне рішення. З 29 квітня 2019 року засудженого П. на підставі направлення медичної частини №31 госпіталізували до інфекційного відділення Стрижевської багатопрофільної лікарні №81. Там його клінічно, лабораторно та інструментально обстежили, а з 4 травня він отримує лікування проти вірусного гепатиту С препаратами софосбувір/ледіпасвір”, – говорить правозахисник. 

Нагадаємо, 16 червня 2015 року ЄСПЛ вперше ухвалив рішення у справі “Пивоварник проти України” через відсутність діагностування та лікування вірусного гепатиту С у виправних колоніях.   

Центр охорони здоров’я закупив софосбувір лише у 2018 році. Про початок відбору засуджених заступник міністра юстиції Денис Чернишов оголосив 4 квітня 2019 року.

За даними Олександра Гатіятулліна, тільки в Білоцерківській виправній колонії №35, використовуючи експрес-тести, медики виявили 106 хворих із 164 ув’язнених.

“Після перших результатів необхідно проводити додаткові обстеження, аби призначити остаточне лікування. На жаль, на такі процедури у Міністерства юстиції України відсутні кошти. Для нас це означає, що більшість хворих не отримують належної діагности та лікування гепатиту С”, – констатує монітор НПМ Олександр Гатіятуллін.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: