Правоохоронці викрили і відпустили двох кураторів груп смерті в соцмережах
Столичні правоохоронці викрили 2 студентів-медиків, які були кураторами спільнот, в яких доводили дітей до суїциду.
Факт затримання молодих людей підтвердили в Департаменті кіберполіції, але деталей правоохоронці поки не розкривають.
“Провели у них обшуки, вилучили обладнання. Є свідчення, які підтверджують, що вони були кураторами таких груп. Однак підозрювані стверджують, що до смертельного фіналу нікого не приводили, а тільки хотіли спробувати, чи зможуть вони психологічно впливати через інтернет на людей”, — пояснив виданню “Сегодня” голова департаменту Сергій Демедюк.
Викритих кураторів правоохоронці відпустили. Як кажуть в кіберполіції, щоб притягнути їх до кримінальної відповідальності, потрібні свідчення батьків постраждалих дітей.
Але багато хто відмовляється давати будь-які свідчення – бояться розголосу, не хочуть, щоб про вчинок дитини дізналися. Крім того, багато гравців у цих групах були не з України.
Нагадаємо, правоохоронці останнім часом неодноразово звертались до батьків з проханням уберегти своїх дітей від гри “Синій кит”. Популярність серед підлітків цієї гри називають загрозливою, а саму гру смертельною.
“У гри багато назв: “Тихий дім”, “Море китів”, “Розбуди мене о 4:20″, але результат завжди однаковий – самогубство дитини. За правилами, дитина повинна виконувати різноманітні квести, що пов’язані із заподіянням собі шкоди”, – ідеться у заяві Черкаської прокуратури.
Окрім цього, діти почали долучатися до небезпечної гри під назвою “Зникни на 24 години”. Суть цієї гри в тому, що дитина повинна піти з дому та не давати про себе знати добу.
Також стало відомо, що двоє студентів-другокурсників із Молдови запустили інтернет-гру “Білий ведмідь”, яка є повною протилежністю смертельно небезпечної гри “Синій кит”. У грі треба виконати 50 завдань. Серед них – прибирання будинку чи фото щоденника із позитивною оцінкою.