Повернути “націоналізоване” кримське майно можливо з міжнародною допомогою – експерт

Дата: 31 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

Для повернення українських активів, які були “націоналізовані” підконтрольною Кремлю владою Криму після російської анексії півострова, необхідно створити спеціальну міжнародну робочу групу, яка займатиметься економічними проблемами.

Таку думку у ранковому ефірі Радіо Крим.Реалії озвучив директор Кримського експертного центру – Олексій Стародубов.

“Ми (Україна – КР) повинні боротися за свої активи, які у нас були відібрані. Для Росії це теж велика проблема, і прихильників націоналізації не так вже й багато, як на території Криму, так і в Москві, в міністерствах і відомствах. Економічні санкції з’явилися після цих рішень, включаючи націоналізацію наших найбільших підприємств”, – сказав він.

На думку Олексія Стародубова, “націоналізуючи” підприємства на півострові, Росія порушила право власності, і тим самим закрила для себе не тільки західні, а й східні інвестиції. Він вважає, що у Києва є всі шанси поборотися за втрачене майно.

“У нас є дуже хороший шанс відновити наш статус-кво і повернути нашу власність собі, або, як мінімум, отримати компенсацію”, – додав Стародубов.

Як відомо, підконтрольний Росії парламент Криму 2014 року “націоналізував” понад 4 тисячі підприємств як державної, так і приватних форм власності.

“ПриватБанк”, що входить до групи “Приват” Ігоря Коломойського, судиться з Росією через втрату після анексії Криму банківського бізнесу на території півострова.

Міжнародний арбітраж у Гаазі розглядає позови бізнесмена Ігоря Коломойського, а також “ПриватБанку”, ТОВ “Аеропорт “Бельбек”, “Укрнафти” і ТОВ “Стабіл” до Російської Федерації.

У травні 2016 року Європейський суд з прав людини почав розглядати скаргу ВАТ “Феодосійська суднобудівна компанія “Море” про порушення прав компанії в результаті незаконної націоналізації її майна на території Криму.

17 жовтня НАК “Нафтогаз України” і шість її дочірніх компаній ініціювали арбітражне провадження проти Росії і вимагають відшкодувати збитки, завдані захопленням активів групи у Криму.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це “відновленням історичної справедливості”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter