Повернення евакуйованих дітей з-за кордону: для дитбудинку сімейного типу звели дім на Закарпатті
Евакуйований із Дніпропетровщини дитячий будинок сімейного типу отримав нове житло на Закарпатті. У родині виховуватимуть п’ятьох рідних братів і сестер, яких повернули з Туреччини.
Про це повідомив голова Держслужби в справах дітей Петро Добромільський.

Родина Людмили та Віталія Поліщуків із Синельниківського району Дніпропетровської області вже 13 років бере дітей на виховання: спершу вони створили прийомну сім’ю, згодом – дитячий будинок сімейного типу. Відтоді вони випустили в доросле життя 13 дітей.
Через загрозу наближення лінії фронту та обов’язкову евакуацію родина Поліщуків переїхала на Закарпаття. Вони виховували трьох дітей. Тепер до родини приєдналися ще п’ять рідних братів і сестер, які з початку повномасштабного вторгнення перебували в Туреччині, а зараз повернулися до України.
Дитячому будинку сімейного типу передали ключі від нового двоповерхового будинку. Це сучасне та комфортне житло, облаштоване за всіма вимогами безбар’єрного середовища. Його звели за кошти обласного бюджету та за підтримки гуманітарної організації “Людина у скруті” й інших міжнародних партнерів.
У листопаді 2024 року уряд схвалив Стратегію забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на 2024–2028 роки та затвердив операційний план заходів з її реалізації до 2026 року. Метою є створити систему підтримки дітей та сімей з дітьми, повернення дітей у їхні сім’ї та розвиток сімейних форм виховання.
Реформа деінституціалізації інтернатних закладів для дітей є однією з вимог ЄС до України. Це передбачає трансформацію системи догляду і виховання та створення необхідної соціальної інфраструктури в громадах.
Раніше ZMINA писала, що з початку повномасштабного вторгнення за межі України евакували 4739 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Наразі понад 1700 дітей залишається за кордоном.
Також ZMINA повідомляла, що уряд вніс зміни до порядку тимчасової евакуації, зобов’язавши, щоб діти, вивезені за кордон з інтернатів, поверталися до України в сімейні форми виховання. Зокрема, у прийомні родини, дитячі будинки сімейного типу, сім’ї опікунів / піклувальників, родини усиновлювачів та в патронатні родини. Влаштувати дитину до закладів або малих групових будинків тепер буде можливо лише у виняткових випадках.