Постраждалі від ковіду медики із приватних лікарень відтепер мають право на отримання страхових виплат
Верховна Рада ухвалила законопроєкт №6192, який врегульовує питання соціального захисту постраждалих внаслідок коронавірусу медиків із закладів охорони здоров’я всіх форм власності.
Про це повідомили на сайті парламенту.
Відповідне рішення підтримали 320 народних депутатів.
Весною минулого року парламент ухвалив закон, який передбачав страхові виплати медпрацівникам державних і комунальних закладів охорони здоров’я, якщо ті отримали інвалідність чи померли після інфікування ковідом на роботі. Водночас на їхніх колег з приватних лікарень, зокрема найманих працівників ФОПів та медиків, які працюють як самозайняті, ці гарантії не поширювались.
“Ми розуміємо, що хворіють та гинуть не лише медики з державних та комунальних закладів. Справедливим є виплачувати компенсацію всім медикам, незалежно від форми власності медичного закладу. Адже всі вони знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом”, – зазначає голова парламентського Комітету з питань здоров’я нації, меддопомоги та медстрахування Михайло Радуцький.
Українських медиків, які померли від коронавірусу, прирівнюють до військових, смерть яких настала на службі. У разі смерті родинам мають виплачувати компенсацію в 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму, а у разі отримання інвалідності – 300 мінімумів, або понад 600 тисяч гривень.
Для отримання грошей необхідно мати акт розслідування, підготовлений спеціальною комісією. Однак її робота раніше викликала нарікання, зокрема й від урядовців. Також не всім родинам виплачують кошти, адже адміністрації лікарень неохоче фіксують коронавірус як причину смерті працівників.
Цілий рік не могли отримати виплати, наприклад, рідні 52-річного лікаря Олега Гайди, який помер від ускладнень, спричинених ковідом, у червні 2020-го. Дві комісії, як з’ясували журналісти Bihus.info, підтвердили зараження чоловіка на роботі, однак Фонд соцстрахування відмовився платити й через суд оскаржував ці рішення.
Загалом минулого року Фонд соцстрахування спрямував понад 100 мільйонів гривень на виплати медичним працівникам і їхнім родинам, а цього року уряд виділив щонайменше 104 мільйони для виплат 68 сім’ям загиблих медиків.
У МОЗ повідомляли, що за півтора року пандемії від ускладнень коронавірусу померли понад 800 медиків.