Посольство Росії у Києві переоформлює нерухомість українців на окупованому Донбасі – ЗМІ

Дата: 28 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

Посольство Росії в Києві проводить операції з нерухомістю на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей України. В обхід українського законодавства і міжнародних угод росіяни оформлюють документи на житло, яке залишилося на територіях так званих “ДНР” і “ЛНР”.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

У ТСН розказують історію переселенки з Луганська Галини, яка хотіла продати свою квартиру на окупованій території та кілька разів зверталася до ріелторів. Однак всі вони відправляли її в консульство РФ, де нібито видають довіреності, які мають чинність на підконтрольній терористам території.

Журналістів до посольства не пропустили. А тому, хто подзвонив під виглядом продавця, пояснили, що навіть заради простої довіреності потрібно заздалегідь записатися на прийом до російського консульства, місяць чекати, поки працівники дипустанови перевірять дані, і лише потім, по дзвінку, йти на зустріч. Послуги коштують близько тисячі гривень, документів на підтвердження права власності на квартиру мати не потрібно – лише паспорт і паспортні дані людини, на котру оформлюється довіреність.

Відзняти прийом у дипломатичній установі Галині вдалося на камеру мобільного телефону. А буквально перед жінкою в черзі був чоловік, який оформлював довіреність на продаж житла в Донецьку.

Галині ж працівниця посольства запропонувала виписатися з її луганської квартири тут же на місці. За довіреність попросили сплатити 970 грн та запевнили, що документ буде чинним у Луганську.

“Так, буде”, – сказала працівниця дипмісії.

Журналісти ТСН, які отримали в своє розпорядження довіреність, описали її вміст. У довіреності сказано, що вона видана Росією українцю, який передає права українцю на квартиру в місті Луганськ. Місто, як видно з цієї довіреності, Україні не належить. Довіреність нібито дозволяє перевести квартиру з українського правого поля у так зване правове поле “ЛНР”.

В українському МЗС таким фактом приголомшені. Дипломати кажуть, що росіяни порушили одразу кілька статей Віденської конвенції.

“Керуючись статтею 55-ю цієї конвенції, маємо зауважити, що консульська посадова особа в країні акредитації повинна дотримуватись законодавства країни перебування – перше. І друге – не втручатися у внутрішні справи країни перебування. Це категорично неприйнятно. Це ще раз підтверджує присутність РФ на тимчасово окупованих територіях”, — наголосив керівник управління консульського забезпечення Василь Кирилич.

У Міністерстві юстиції України попереджають, що угоди, укладені в зоні АТО на підставі таких документів, не будуть визнані українським законодавством.

“Правочини, що укладені на підставі такої довіреності на території АТО, мають незакінчений характер. Що дозволяє стверджувати, що ці документи носять удаваний характер, і вони в майбутньому будуть позбавлені права в юридичному документообороті на території України”, — заявив керівник відділу контролю у сфері нотаріату департаменту державної реєстрації та нотаріату Микола Смук.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: