Посол Мельник назвав божевіллям об’єми імпорту Німеччини з Росії
Посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що протягом останніх місяців Німеччина збільшила обсяги імпорту з Росії.
Про це він написав на своїй твіттер-сторінці.
“Це божевілля. Незважаючи на російську агресивну війну, Німеччина збільшила імпорт із Росії на 60% (!) у січні-квітні 2022 року і перевела Москві ще майже 6 мільярдів євро”, — написав він у п’ятницю 10 червня з посиланням на дані Східного комітету німецької економіки.
Як відомо, дипломатичні відносини між Німеччиною та Україною перебувають у напруженому стані через проросійську політику офіційного Берліна у минулому і затягування постачання зброї. Оглядачі звинувачують німецьких політиків у тому, що ті зробили свій внесок у те, що міжнародні злочини під час повномасштабного вторгнення Росії стали можливими.
Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та експерти неодноразово закликав вводити ембарго на російські енергоносії у відповідь на тимчасову окупацію Криму. Утім Німеччина збільшувала свою енергетичну залежність від Росії і продовжувала економічні зв’язки з країною-агресором.
За даними німецьких ЗМІ, за останні місяці уряд Олафа Шольца звів до мінімуму постачання зброї в Україну. Видання Welt am Sonntag повідомило, що в період з 30 березня по 26 травня в Україну надійшло лише дві невеликі партії зброї. У середині травня Німеччина відправила 3 тисячі протитанкових мін і 1600 спеціалізованих протитанкових мін спрямованої дії.
Німеччина та деякі країни Європейського Союзу поки що не запровадили дієвих санкцій проти Росії через її агресію в Україні. Наразі щодня Росія отримує від продажу нафти та газу європейським країнам 1 млрд доларів, тоді як її витрати на війну за один день сягають 1 млрд доларів.
Як відомо, Російська Федерація під час повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населення, воєнними злочинами та злочинами проти людяності.
Нагадаємо, з 24 лютого до 26 травня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 8 766 випадків загибелі або поранення цивільних осіб у контексті збройного нападу Росії на Україну. З цієї кількості 4 031 загиблий, з них 261 дитина. 4 735 отримали поранення, з яких 406 дітей, переважно внаслідок обстрілів і авіаударів. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. Згідно з оцінкою Міжнародної організації з міграції ООН (МОМ), ще 7,7 мільйона громадян України вважаються внутрішньо переміщеними особами, тобто вони залишилися в країні, але були змушені виїхати з власного будинку.