Посадовці часів Януковича отримали нові вироки: серед них експолковники міліції

Дата: 07 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

Заочно вироки у 5 років позбавлення волі отримали колишній начальник міліції громадської безпеки і заступник командира київського “Беркуту”.

Про це йдеться у заяві пресслужби ОГПУ.

Засуджені

Йдеться про експолковника української міліції, заступника командира “Беркута” Сергія Кусюка, а також колишнього начальника міліції громадської безпеки ГУМВС України у Києві Петра Федчука.

Зазначається, що експравоохоронців часів президента-втікача Віктора Януковича також позбавили спеціального звання полковника міліції.

Суд визнав їх винними у перевищенні влади та службових повноважень, що супроводжувалося насильством (ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 2 ст. 161 КК України).

За даними ОГПУ, у зв’язку із тривалим переховуванням засуджених від органів слідства та суду на території держави-агресора та тимчасово окупованій території України судовий розгляд щодо них здійснювався за процедурою in absentia (заочно).

Крім того, зазначені правоохоронці також притягуються до кримінальної відповідальності у справі про вчинення низки тяжких та особливо тяжких злочинів під час Революції гідності. Наразі судовий розгляд у ньому триває.

Раніше співробітники Державного бюро розслідувань, Служби безпеки та Офісу генпрокурора завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо екскерівників СБУ та високопосадовців ФСБ РФ. Їм інкримінують підривну діяльність проти України, розпалювання національної ворожнечі та незаконне перешкоджання акціям протесту у 2013–2014 роках.

Крім того, командирам підрозділів міліції особливого призначення “Беркут” ГУМВС України у Львівській, Харківській областях та місті Севастополі, а також помічнику начальника штабу Львівського “Беркуту” повідомлено про підозри у звʼязку з незаконним перешкоджанням акціям протесту в ніч з 18-го на 19 лютого 2014 року в центрі Києва.

Нагадаємо, зранку 20 лютого 2014 року були вбиті 48 протестувальників, ще понад 90 отримали вогнепальні поранення.

Через протиправні дії працівників органів внутрішніх справ 55 учасників мирного зібрання на майдані Незалежності в Києві дістали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості, більш ніж 300 учасників були змушені тікати із середмістя столиці й переховуватися в приміщенні Михайлівського собору. Ці події призвели до суспільно-політичної кризи, масових протестів проти чинного на той час політичного керівництва держави.

Читайте також: Непокаране зло в справах Майдану

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter