Порошенко розказав Столтенбергу, як Росія організувала глобальну кібератаку

Дата: 10 Липня 2017
A+ A- Підписатися

Російська Федерація була організатором кібератаки проти українських компаній, банків та урядових інституцій, яка сталася 27 червня.

Про це заявив президент Петро Порошенко на спільній прес-конференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Києві, передає Європейська правда.

“Кібератаки – це ключовий елемент гібридної війни. І зараз ми маємо свідчення того, що остання кібератака була організована Російською Федерацією”, – сказав Порошенко.

Він зазначив, що саме співпраця у галузі кібербезпеки є головним напрямком у роботі України та НАТО, один з трастових фондів альянсу конкретно працює в цій сфері.

“Йдеться не лише про забезпечення програмним забезпеченням та технологіями, зараз ми також отримуємо обладнання не лише для захисту наших інституцій від можливих наступних кібератак, але і для їх попередження і виявлення”, – сказав Порошенко.

“За 40 хвилин після нападу координація між країнами НАТО, нашими партнерами, та Україною, була організована у досить ефективний спосіб, що дає нам можливість мінімізувати хвилю нападів, які сталися 27 червня”, – додав президент.

Як відомо, 27 червня в Україні розпочалася масштабна вірусна атака, яка вразила комп’ютери уряду, банків, державних і приватних підприємств, а також низку ЗМІ. Згодом про кібератаки повідомили і в інших країнах.

Значної шкоди було завдано в Італії, країнах Центральної Європи та Ізраїлі. У Німеччині “вражена система центрального офісу компанії Nivea Beiersdorf у Гамбурзі”, повідомляє телеканал ARD. У Росії під атакою опинилася державна корпорація “Роснєфть”.

28 червня комп’ютерний вірус-вимагач Petya.А поширився на країни Азії. В Індії через кібератаки вийшла з ладу система управління вантажами найбільшого порту країни. Збої зафіксували і в Китаї, однак їхні масштаби не були настільки значними.

В Національній поліції України повідомили, що в Україні від вірусу постраждали 1 508 юридичних та фізичних осіб.

За фактом потужної кібератаки відкрито кримінальне провадження за статтею “несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів) і комп’ютерних мереж”.

29 червня голова Глобальної програми ООН з кіберзлочинності Ніл Волш заявив, що стратегія нападників вказує, що не гроші були основним мотивом їхніх дій. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter