Попри наказ окупантів, українські працівники ЗАЕС відмовилися переводити енергоблок в стан гарячого зупину
Українські працівники на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС відмовилися виконувати російський наказ щодо переведення енергоблока в гарячий стан, оскільки це суперечить правилам ядерної та радіаційної безпеки.
Про це повідомив виконувач обовʼязків голови Державної інспекції ядерного регулювання України Олег Коріков.
![](https://zmina.info/wp-content/uploads/2023/07/183763-1_large-e1690546007778.jpg)
“Українці всі без винятку відмовилися виконувати протиправний наказ окупаційної адміністрації, і це зробив інший персонал, який “Росатом”, фейкова організація, якимось чином залучила на ЗАЕС”, – наголосив він.
За словами Корікова, перебування енергоблока №4 в гарячому стані суперечить вимогам ліцензії, базовим стандартам МАГАТЕ і не має нічого спільного з дотриманням ядерної та радіаційної безпеки.
Очільник Держатомрегулювання також підкреслив, що український персонал ЗАЕС, який відмовився співпрацювати з окупантами, постійно зазнає переслідувань. Зараз загарбники навіть вдаються до тиску на родини українців, які працюють на станції.
Раніше ZMINA писала, що російські окупанти Запорізької АЕС перевели енергоблок станції в режим гарячого зупину, що створює ризики в ядерній та радіаційній безпеці.
Гроссі прокоментував переведення енергоблока №4 в стан гарячого зупину, назвавши перехід “плановим”. Натомість енергоблок №5, за даними МАГАТЕ, переведуть у режим холодного зупину, щоб провести “профілактичні роботи, які можливі лише за холодного зупинення.
Нагадаємо, що експерти Міжнародного агентства з атомної енергії виявили протипіхотні міни на околицях ЗАЕС. Проте на території станції експерти так і не виявили важкого озброєння та техніки.
Експерти повідомили про знахідку окупаційне так зване “керівництво станції”, а те у відповідь назвало це “військовим рішенням”, оскільки міни розміщено в зоні, яку контролюють російські військові. Раніше агентству було відомо про попереднє розміщення мін поза периметром майданчика, а також у певних місцях усередині.