Понаднормова робота, маленька зарплата та бідність: як живуть поліцейські в Україні

Дата: 23 Жовтня 2020
A+ A- Підписатися

47,2% патрульних поліцейських працює до 56 годин на тиждень, а серед інших поліцейських ця позначка сягає 18,6%.

По це свідчать результати “Національного моніторингу незаконного насильства в поліції в Україні у 2020 році”, підготовленого Харківською правозахисною групою та Харківським інститутом соціальних
досліджень.

Соціологи вказують, що гідні умови праці є однією зі складових ефективності поліції та прямо впливають на ставлення правоохоронців до громадян та кількість порушень прав людини. Водночас, як показало дослідження, за десять останніх років умови роботи у правоохоронних органах фактично не змінились. Повсякденна діяльність поліцейського досі підпорядкована підготуванню показників, які треба показати керівництву та які в деяких випадках суперечать реальному стану речей. 

З понад 2 тисяч опитаних поліцейських 4,6% патрульних та 17,5% інших перебували на роботі по 14 годин на день. При цьому більшість опитаних (патрульні—89,7%, інші поліцейські—95,4%) не отримують компенсації за понаднормову роботу, а свою заробітну платню вважають недостатньою для підтримки нормального життя (патрульні – 93,8%, інші поліцейські – 93,9%).

Тільки кожен п’ятий опитаний має власну квартиру або будинок (патрульні — 18%, інші поліцейські — 20,6%). Близько третини всіх поліцейських (патрульні — 36,3%, інші поліцейські — 33,7%) оцінюють свій матеріальний стан нижче середнього, коли коштів вистачає загалом на життя, але не на цінні речі, наприклад, меблі або холодильник. Кожен десятий поліцейський розповів, що іноді йому не вистачає грошей на харчування (патрульні — 10,6%, інші поліцейські — 9,6%), а  38,2% патрульних розповіли, що питання придбання одягу чи взуття в них викликає труднощі. 

Такі умови праці, як розповідають дослідники, спонукають більшість думати про звільнення, зокрема кожен п’ятий планує звільнитись упродовж року (патрульні—22,3%, інші поліцейські — 17,8%). 

Нагадаємо, що більшість українців не вважають роботу поліції ефективною та думають, що від насилля там не застрахований ніхто.

Негативно оцінюють українці й роботу очільника МВС Арсена Авакова. Активісти вже довго намагаються усунути з посади Авакова, якого звинувачують у провалі реформи поліції та гальмуванні розслідувань нападів на активістів. Після зміни влади Аваков зберіг свою посаду та розповів, що не збирається йти у відставку. Причиною для відставки Авакова, за словами його заступника Антона Геращенка, не стане й інцидент у Кагарлику, де у травні жінку зґвалтували прямо у відділку. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter