Понад півмільйона українців уже скористались безоплатною правовою допомогою

Дата: 25 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

Понад півмільйона громадян України вже скористались безоплатною правовою допомогою (БПД), яка надається через мережу центрів правової допомоги. Але потенційно споживачами БПД можуть стати 8 мільйонів громадян.

Про це на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомив міністр юстиції України Павло Петренко, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

“За останні три роки Україна створила розгалужену систему безоплатної правової допомоги, де працюють українські адвокати і юристи. Вони надають допомогу тим, хто раніше не міг отримати кваліфіковану адвокатську допомогу через свій майновий стан. Це півмільйона українців: пенсіонери, переселенці, учасники АТО та люди, які мають невеликий майновий дохід (кожен, хто має дохід менше двох прожиткових мінімумів – ред.) . Але ми на цьому не зупиняємося, ми розраховуємо, що приблизно 8 мільйонів українців є потенційними споживачами системи безоплатної правової допомоги”, – розповів він.

За його словами, уряд визначив напрямок БПД як один з пріоритетних в роботі міністерства.

Як повідомив директор координаційного Центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський, на сьогоднішній день в Україні діє 500 точок доступу до БПД. Там працює 2600 незалежних адвокатів та 1600 штатних юристів. Діє 104 місцеві програми. В середньому система дозволяє надати юридичні послуги 350 тисячам людей на рік.

“Державний бюджет ніколи не зможе впоратися з усіма потребами. Саме орган місцевого самоврядування має потурбуватися, щоб громада, яка довірила йому владу, мала доступ до БПД”, – вважає Андрій Вишневський.

За словами Петренка, 80% тих, хто звертається за правовою допомогою, насамперед потребує інформації та консультації. З огляду на це з кінця травня на базі центрів БПД стартує національний проект “Я маю право”.

“Ми будемо інформувати громадян про їхні права та обов’язки представницьких державних органів. І цей проект має бути одним з ключових у роботі Мін’юсту для того, аби українські громадяни не тільки знали, але й могли реалізувати свої права, гарантовані Конституцією та законами. Проект проходитиме”, – повідомив Петренко.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter