Понад 40% жінок в українській журналістиці не відчувають себе в безпеці – дослідження ІМІ

Дата: 07 Березня 2019
A+ A- Підписатися

41% жінок не почуваються в безпеці, працюючи в українських медіа. 

Такі дані анонімного анкетування, проведеного Інститутом масової інформації серед журналісток у всіх регіонах України.

В опитуванні експертів взяли участь 232 журналістки, з них 84% – представниці з усіх регіонів України та 16% – з міста Києва. За словами дослідників, 47% журналісток, які працюють в Україні, стикалися з фізичним насильством (погрозами, нападами тощо) у зв’язку зі своєю професійною діяльністю. Водночас тільки 17% з них зверталися через це до правоохоронних органів.

“Респондентки вказали, що найчастіше стикалися з погрозами (73% опитаних) та стеженням (10%), рідше з нападами (4%) та іншими видами тиску”, – зазначають в ІМІ. 

Серйозним викликом для журналісток в Україні став тролінг і атаки ботів в інтернеті. Про них згадали 51% журналісток. Серед інших загроз у мережі 19% журналісток вказали злам акаунтів, 14% журналісток отримували погрозливі листи і на 6% вчинялися фішингові атаки. Загалом 42% респонденток стикалися з інтернет-загрозами.

Опитаних жінок також запитали про те, де саме вони стикалися з нападами, погрозами та іншими видами перешкоджань.

“Більшість опитаних наражалися на загрози, висвітлюючи конфліктні теми (42%), на акціях протесту (32%), 9% зазнавали утисків під час інтерв’ю з людьми при владі. 10% респонденток вказали, що постраждали в редакції власного медіа”, – стверджують експерти.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter