Понад 2 тисячі кримських призовників окупанти відправлять служити за межі півострова – “Крим SOS”

Дата: 16 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Більше 2 тисяч призовників з окупованого Криму будуть змушені служити в армії окупанта по всій території Росії.

Таку цифру під час прес-конференції в Сімферополі озвучив підконтрольний Кремлю “військовий комісар” окупованого півострова Олег Єрмілов, повідомляє громадська організація “Крим SOS”.

Олег Єрмілов нагадав, що навесні цьогоріч до лав Збройних сил Росії призвали 2,3 тисячі кримчан. Вони служать у Чорноморському флоті, у частинах Південного, Західного та Центрального військових округів.

“Є тенденція до збільшення кількості призовників. У нинішню кампанію ми будемо призивати вже близько трьох тисяч людей. Також розширюється географія служби. Крім традиційного відправлення до Чорноморського флоту, частин Південного і Західного військових округів додається також Північний флот ВМФ Росії”, – сказав Єрмілов.

За його словами, більше 2 тисяч призовників з окупованого півострова відправлять служити поза межами Криму.

Нагадаємо, у вересні 2017 року ООН у своїй доповіді нагадала Росії, що, відповідно до ст. 51 четвертої Женевської конвенції, окупаційній державі забороняється примушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних або допоміжних силах. Так само забороняється тиск і пропаганда на користь добровільного вступу до армії.

Окрім цього, у Кримській правозахисній групі (КПГ) вказують, що переміщення громадян України на службу в регіони Росії порушує ще й ст. 49 цієї Конвенції, і називають такі дії Росії воєнним злочином.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи законно Росія призиває в армію кримчан?

Правозахисники закликають мешканців Криму надсилати на електронну пошту КПГ (crimeahrg@gmail.com) матеріали, що підтверджують призов у Криму – повістки, фото- та відеоматеріали. Вони гарантують конфіденційність і запевняють, що такі докази допоможуть їм у притягненні до відповідальності організаторів та припинити воєнний злочин на території півострова.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: