Понад половину українців підтримують заборону дискримінації та розпалювання ворожнечі щодо ЛГБТ-людей – опитування

Дата: 07 Жовтня 2022
A+ A- Підписатися

Згідно з результатами дослідження “Українське суспільство та ЛГБТ напередодні великої війни”, 53% українців підтримують доповнення законодавства забороною дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, а також забороною розпалювання ворожнечі щодо ЛГБТ.

Про це повідомив представник дослідницької команди Максим Касянчук під час заходу “Громадська думка про ЛГБТ+ в Україні: дані нового соціологічного дослідження та шляхи їх використання в інформаційній та адвокаційній роботі”, передає кореспондентка ZMINA.

Фото: Getty Images

Так, серед мешканців центральних регіонів України підтримують цю ініціативу 78%, проти виступають – 22%. Респонденти з Півдня та Півночі відповідали однаково: 73% – підтримують, 27% – проти. 

Примітно, що у 2016 році серед мешканців цих областей лише половина підтримувала криміналізацію дискримінації щодо ЛГБТ-людей. 

Однак протилежної думки дотримуються мешканці Заходу – 48% за та 52% проти, і Сходу – 46% та 54%, відповідно. 

Касянчук наголосив, що значуще збільшилась частка прихильників заборони дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності серед людей, які брали участь у масових протестах – 48% у 2016-му i 70% у 2022 році.

Крім того, заборона дискримінації ЛГБТ стала значно популярнішою серед молоді 18–24 років від 57% у 2016-му до 74% у 2022 році.

Як наголосив доповідач, це опитування є першим національним та репрезентативним. У ньому взяли участь 2157 респондентів з усіх регіонів України, окрім окупованих до 24 лютого територій, Запорізької, Сумської та Чернігівської областей. 

Польовий етап збору інформації завершився 23 лютого, тож опитування демонструє портрет українського суспільства за день до війни. 

Водночас  дослідники, які розробляли це опитування, наголошують, що відтоді позиція українців могла змінитися, однак нове дослідження буде проведено, щонайменше через 2–3 роки.

Нагадаємо, що українців запитали про те, погоджуються чи не погоджуються вони з твердженням, що гомосексуальні люди (чоловіки та жінки) повинні мати такі ж права, як і гетеросексуальні. Повністю підтримали зрівняння в правах 31% опитуваних. 23% респондентів також зазначили, що радше погоджуються в зрівнянні в правах.

Натомість категорично проти виступили 19% опитуваних, а 8% зазначили, що радше не погоджуються. Нейтральну позицію з цього питання зайняли 10% респондентів, а ще 7% опитуваних не змогли відповісти на запитання.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter