Понад дві тисячі дітей, яких завербували повстанці, загинули у Ємені

Дата: 05 Лютого 2022
A+ A- Підписатися

Щонайменше 2 тисячі дітей, яких повстанці-хусити залучили до бойових дій, загинули у Ємені у 2020-2021 роках.

Про це повідомляє ВВС.

Джерело: EPA

За даними Ради Безпеки ООН, у війні, що розпочалася у 2015 році, загинуло понад 10 000 дітей. Під час бойових дій були вбиті також десятки тисяч дорослих, мільйони переміщених осіб опинилися на межі голоду.

У документі також йдеться про список із 1 406 завербованих хуситами дітей, які загинули на полі бою у 2020 році, та 562 — у період із січня по травень 2021 року.

Експерти заявили, що повстанці продовжують вербувати дітей, використовуючи літні табори та мечеті для поширення своєї ідеології.

Дітям наказано вигукувати гасло хуситів: “Смерть Америці, смерть Ізраїлю, прокляття євреям, перемога ісламу. В одному з таборів семирічних дітей навчали чистити зброю та ухилятися від ракет“, — зазначено у звіті.

За даними Ради Безпеки ООН, повітряні удари по повстанцях з боку сил під керівництвом Саудівської Аравії, як і раніше, призводять до численних жертв серед цивільного населення.

Нагадаємо, як повідомляла благодійна організація “Save the Children”, із січня до жовтня 2019 року у Ємені щомісяця в середньому 33 дитини діставали вогнепальні поранення або гинули. 

А у 2017 році близько 11 мільйонів дітей у цій країні через збройний конфлікт потребували екстреної гуманітарної допомоги.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter