Понад два десятки нардепів прогуляли більш як половину засідань за час роботи чинного скликання

Дата: 13 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

За шість понаднормових років, що працює чинний склад Верховної Ради, щонайменше 23 народні депутати прогуляли понад половину усіх засідань. 

Про це йдеться у дослідженні Руху “Чесно”. 

Купол на будівлі Верховної Ради. Фото: фейсбук-сторінка парламенту

Очолює рейтинг прогульників обранець від проросійської забороненої ОПЗЖ Вадим Рабінович, який до втрати мандата пропустив 90% голосувань.

На другому місці його однопартієць, а нині член групи “Відновлення України” Вадим Столар, на третьому — нардепка від “Батьківщини” Анжеліка Лабунська, яка водночас дистанційно доєднується до роботи в комітеті. 

У першій десятці прогульників також колишній член “Слуги народу” Олександр Дубінський, який нині перебуває в СІЗО, але й до цього пропускав чимало засідань, позафракційний нардеп Олесь Довгий, а також лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко.

Понад половину засідань також пропустили лідерка “Голосу” Кіра Рудик і голова партії “За майбутнє” Ігор Палиця. Ще один член цієї фракції Степан Івахів пропустив 60% засідань за п’ять років. У інтерв’ю виданню Bihus.info він пояснював, що не ходить,  бо йому це “не до душі й не до серця”

Ілюстраційне зображення. Фото: krepel.com.ua

Дослідники кажуть, що прогульники є в усіх фракціях, депутатських групах та серед позафракційних, а з початком великої війни нардепи стали прогулювати засідання частіше. 

Активісти нагадують, що неучасть депутата у роботі парламенту без поважних причин свідчить про невиконання ним своїх обов’язків. Утім, позбавити депутата мандата за прогули неможливо. Для боротьби з прогульництвом у 2019 році була запроваджена система “штрафування”: прогульника можуть позбавити депутатських виплат, якщо він протягом місяця без поважних причин не брав участі у понад 30% голосувань на пленарних засіданнях або більш як у 50% засідань свого комітету. 

Йдеться не про зарплату чи компенсації за житло, чи проїзд, а саме про відшкодування витрат, пов’язаних із виконанням депутатських повноважень. Утім, у травні 2022 року нардепи зупинили дію цієї норми на час воєнного стану. 

Нагадаємо, що корисність чинного скликання парламенту вища за минуле, а антиреформаторів до 10-ї сесії поменшало, як показує дослідження. 

Водночас аналітики знайшли “тіньовий вплив” судів на перебіг реформ в Україні, що стається, зокрема, через велику кількість недоліків на етапі створення законів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter