Польські урядовці кажуть, що наступного року можуть не продовжити пільги для українських біженців

Дата: 20 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

На початку наступного року в Польщі втратять чинності пільги для українських біженців, і нині продовжувати їхню дію в уряді країни не збираються. 

Про це розповів речник тамтешнього уряду Пьотр Мюллер, якого цитує видання “Business Insider”. 

Фото: notesfrompoland.com

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Польща стала країною, яка прийняла найбільше українських біженців, утім влітку поточного року Німеччина випередила її за цим показником. Серед причин такого переселення, як показують дослідження, виплати, зарплати та медицина. 

Польська влада зробила чимало для того, щоб спростити перебування українських біженців на своїй території. Так, українці отримали право отримати податковий номер PESEL, користуватися низкою соціальних виплат і державними послугами, зокрема у сфері охорони здоров’я та освіти.

У відповідь на це Верховна Рада ухвалила закон щодо статусу поляків в Україні, яким вони отримали право на працевлаштування, ведення господарської діяльності, навчання в закладах освіти, медичне обслуговування на території України та окремі соціальні виплати згідно з українським законодавством.

За словами речника польського уряду, регламент щодо пільг українським біженцям в країні “є тимчасовим і втрачає чинність на початку наступного року”.

“Ніщо не є постійним, лише на період збройного конфлікту, що триває, а положення просто втрачають чинність на початку наступного року. Зараз немає рішення про продовження тих речей, які є”, – цитують його слова журналісти. 

Нагадаємо, що країни Європи витратили на прихисток для українців понад 43 мільярди євро, а кількість біженців з України загалом перевищила 5 мільйонів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter