Українські біженці мігрують з Польщі до Німеччини: серед причин – виплати, зарплати та медицина

Дата: 13 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

З початку повномасштабної війни певна кількість українців виїхала до Польщі та через певний час вирушала до інших країн, зокрема до Німеччини. Майже 60% українців, які переїхати з Польщі до Німеччини, зробили це задля отримання хорошої роботи. 

Про це свідчать результати дослідження, яке в серпні 2023 року провели Міграційна платформа EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету.

Українські біженці в Кракові. Фото: Getty Images

Згідно з даними Євростату, на кінець червня 2023 року в Німеччині були зареєстровані приблизно 1,1 мільйона громадян України, тоді як у Польщі їх було майже 975 тисяч.

“Ми помітили тенденцію, що за останні кілька місяців багато українців виїжджає з Польщі до різних європейських країн, зокрема до Німеччини… Десь на 450 тисяч збільшився приріст громадян України в Німеччині, тоді як на 350 тисяч зменшилася їхня кількість у Польщі. Тобто 350 тисяч українців виїхало в різні країни, зокрема до Німеччини. Цю тенденцію ми вирішили дослідити”, – сказала речниця Міграційної платформи EWL Маргарита Ситник.

На рішення біженців переїхати найбільше вплинув соціальний фактор – наявність друзів і знайомих у Німеччині (43%). 

Водночас дослідження показує, що важливу роль у питанні переїзду відіграли матеріальні питання, а саме привабливіші соціальні виплати в Німеччині (42%), можливість накопичення більших заощаджень (38%) та пропозиції роботи з вищою зарплатою (27%).

Опитування проводили у формі онлайн-анкетування, в ньому взяли участь 400 респондентів з різних регіонів України, різного віку і з різною освітою, які спочатку перебували в Польщі, а потім переїхали до Німеччини. 

Нагадаємо, що ЛГБТ-українці, які вимушені були виїхати з України, рятуючись від війни, відзначають в усіх країнах, що приймають, відсутність підтримки з боку державних інституцій та місцевих ЛГБТ-організацій.

Нині в країнах Європейського Союзу немає жодної централізованої програми підтримки ЛГБТ-біженців з України під час повномасштабного вторгнення. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter