Половина регіональних медіа має проблеми зі швидкістю доступу до інформації – дослідження
Складнощі з не досить швидким отриманням інформації відзначили 51,2% регіональних медіа в Україні.
Такі дані наводять в аналітичному дослідженні “Стан регіональних медіа в Україні: воєнне видання”, проведеному організацією Media Development Foundation (MDF).
Згідно з ним, 46,08% регіональних незалежних медіа через війну бракує людських ресурсів.
61,44% опитаних медіа відзначили високий психологічний тиск, через що знижується продуктивність праці та погіршується комунікація всередині команди. 29% респондентів зазначили, що кожен із членів редакції виконує обов’язки кількох фахівців одночасно.
Найбільшою проблемою під час війни 69,12% регіональних медіа назвали брак коштів.
38,4% респондентів вказали, що серед їхніх проблем – неможливість планувати наперед.
76,8% опитаних медіа зазначили, що найбільше ресурсів витрачають на створення новин. Також журналісти працюють з аналітикою (28,16%), фото- та відеоматеріалами (17,92%), репортажами (12,8%).
Вкладають ресурси в соцмережі та “перепакування” свого контенту під різні платформи 17,92% редакцій.
У редакціях, які не мали продуманого та довгострокового планування, не з’явилося планів щодо роботи в умовах війни.
Водночас 61,5% редакцій мають план роботи на “після перемоги”.
Загалом дослідники опитали 39 редакцій. Для збору даних використали методи анкетування та проведення глибинних інтерв’ю. Опитування проводилось у квітні 2022 року. Редакції, які взяли участь у дослідженні, були рівномірно розподілені по всіх областях України з незначним переважанням респондентів з Одеської та Запорізької областей – по три респонденти в цих областях, водночас інші області представлені одним-двома респондентами.
Раніше ZMINA розповідала про те, що Media Development Foundation започаткувала програму “Екстрений фонд порятунку українських регіональних медіа”, яка має допомогти ЗМІ, постраждалим унаслідок російської агресії.