Полонений журналіст Асеєв зміг передати матері записку

Дата: 19 Вересня 2017
A+ A- Підписатися

Полонений бойовиками “ДНР” Станіслав Асєєв (Васін) сподівається лише на обмін заручників і пише книгу в ув’язненні.

Про це він пише у записці, яку зміг передати матері, повідомляє екс-депутат Єгор Фірсов на своїй сторінці Facebook.

“Вдалося дізнатися новини про полоненого журналіста Стаса Асєєва (Васін). Через адвоката, він передав своїй матері записку”, – повідомив він.

“Наведу невелику цитату, ті хто читав Стаса, навіть можуть упізнати стиль: “Все нормально – психологічно не розкисаю. Займаюся спортом, навіть бігаю на прогулянках. Місця мало, але я беру часом. Намагаюся уявити собі набережну і згадати колишній маршрут. Взагалі, спогади тут – окремий вид діяльності”, – цитує Фірсов Асєєва.

Він також привів ще одну цитату Стаса: “Так чи інакше, я завжди знав, що одного разу наручники можуть замкнутися, тому частково був до цього готовий. Я шкодую лише про те, що змушую вас через все це проходити…”.

За словами Фірсова, інша частина листа дуже особиста.

“Ще можу сказати, що Стас почав писати книгу. Багато читає і попросив маму передати ще більше книг (в тому числі і роботи полоненого вченого-релігієзнавця Козловського). Ще Стас просить подякувати всім, хто допомагав поширити інформацію про те, що відбувається з ним. Всі його сподівання пов’язані тільки з обміном полоненими. Ані на правосуддя, ані на звільнення – шансів, як він вважає, немає”, – повідомив він.

Нагадаємо, Асєєв, який працював на українську службу Радіо Свобода та ще кілька українських видань під псевдонімом Станіслав Васін і писав про повсякденне життя на сході України, пропав 2 червня.

До з’ясування його долі та звільнення в разі полону закликала низка правозахисних та журналістських спільнот: спілки журналістів України і Росії, “Репортери без кордонів”, Комітет захисту журналістів (США), “Міжнародна амністія”.

15 липня Олег Котенко, голова групи “Патріот”, яка працює над звільненням політв’язнів в Україні, розповів незалежному телеканалу “Громадське радіо”, що сепаратисти затримали Асєєва за “проукраїнську позицію” та “поширення інформації про так звану “ДНР”, яка, на думку бойовиків, не відповідає дійсності”.

16 липня друг Асєєва та колишній народний депутат Єгор Фірсов, посилаючись на письмове підтвердження, надане матері Асєєва, написав у блозі в інтернет-видання “Українська правда”, що сепаратисти звинувачують журналіста у шпигунстві. За словами Фірсова, якщо журналіст буде засуджений так званим судом, то його можуть ув’язнити до 14 років. 

31 липня група зі звільнення військовополонених “Патріот” закликає бойовиків угруповання “ДНР” показати інтерв’ю з журналістом Станіславом Асєєвим, щоб переконатися, що він живий.

У оприлюдненому 12 вересня звіті Моніторингова місія ООН зазначає, що бойовики не дозволяють спілкуватися з рідними журналісту Станіславу Асєєву (Васіну).

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: