Політв’язню Шумкову продовжують погрожувати вбивством за політичні переконання

Дата: 09 Квітня 2020
A+ A- Підписатися

Адміністрація російської колонї, де незаконно утримують українського політв’язня Олександра Шумкова, погрожує йому вбивством через політичні переконання та національні погляди.

Про це розповіла Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. 

⚡️⚡️Незаконно засудженому Олександру Шумкову у російській в’язниці продовжують погрожувати "ліквідацією"…

Опубліковано Людмилою Денісовою Середа, 8 квітня 2020 р.

Окрім погроз адміністрація російської колонії безпідставно тримає Шумкова в штрафному ізоляторі. Водночас формально вона робить це нібито через поширення коронавірусу. 

“Тривале перебування нашого громадянина в закритому камерному приміщенні в умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 в ШІЗО негативно позначається на стані здоров’я та є формальним приводом для посилення режиму утримання українського політв’язня”, – запевняє Денісова. 

Омбудсман уже звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової, щоб та захистила українця та перевірила правові підстави його поміщення до штрафного ізолятора. Також Денісова попросила представників міжнародних правозахисних організацій у межах повноважень сприяти забезпеченню прав на життя та належні умови тримання політв’язня. 

Нагадаємо, що нещодавно російські силовики з центру протидії екстремізму прийшли додому до активістки Тетяни Касьянової, яка листується з  Шумковим. Вони, зокрема, запитували, ким активістка є Шумкову, де вона знайшла його поштову адресу, чому пише саме йому і як довго, чи знайомі вони особисто.

У російській колонії Шумков постійно стикається з погрозами вбивством. Також чоловіку не дають надсилати листи та отримувати послання від рідних.

Як відомо, російські силовики затримали Шумкова у 2017 році. Правозахисний центр “Меморіал” зазначає, що він брав участь у Євромайдані, а у 2014 році працював охоронцем лідера “Правого сектору” Дмитра Яроша, після чого пішов служити до ЗСУ. За версією російських слідчих, Шумков брав участь у діяльності “Правого сектору”, “зокрема в бойових діях у зоні АТО”. Раніше в ув’язненні російські силовики вже погрожували хлопцю розправою за національність та політичні переконання. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter