Політв’язню Наріману Джелялу, якого перевели до Сімферопольського СІЗО №2, не дозволяють передати ні особисті речі, ні продукти

Дата: 13 Травня 2023
A+ A- Підписатися

Першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, якого окупанти перевели до Сімферопольського СІЗО №2, помістили до карантинної камери разом з двома іншими в’язнями.

Про це повідомила дружина політв’язня Левіза Джелялова.

Наріман Джелял

За її словами, з моменту надходження до камери росіяни не дозволили пронести ні речі, ні  продукти, книги та документи вилучили на перевірку. В’язні харчуються виключно тим, що дають в СІЗО.

“Режим суворий, я б сказала суворий як для СІЗО – з підйому о 6 годині ранку до відбою о 22 годині вони перебувають на ногах, ходять, або можуть сидіти на лавці в камері, сидіти або лежати на ліжку в денний час заборонено. З моменту переведення до СІЗО побрили голову та бороду. Водять їх у положенні зігнутими на 90 градусів головою донизу, руки за спиною. У Нарімана загострилося його захворювання, три міжхребцеві грижі, які в цих умовах ускладнюють його перебування там, йому складно сидіти і стояти”, – розповіла Джелялова.

Вона додала, що Наріман все такий же спокійний і незворушний, морально стійкий. Попри всі складні випробування, яким його піддають незаконно і несправедливо, гідність і величезна сила волі залишаються непохитними. Кримськотатарський політик та активіст залишається відданим своїм життєвим і моральним цінностям, які сповідує, наголосила його дружина.

Нагадаємо, 11 травня Нарімана Джеляла перевели до Сімферопольського СІЗО №2.

Раніше ZMINA повідомляла, що у вересні 2022 року незаконний “Верховний суд” в тимчасово окупованому Криму оголосив вирок Наріману Джелялу і братам Азізу та Асану Ахтемовим. Джеляла засудили до 17 років позбавлення волі.

За останніми даними українського Омбудсмана Дмитра Лубінця, Росія незаконно утримує 180 кримських політв’язнів, серед яких 116 кримських татар.
 
За оцінюванням правозахисної організації “Крим SOS”, щонайменше 35% вироків нинішнім жертвам політично вмотивованих кримінальних переслідувань у Криму ухвалено після початку повномасштабного вторгнення. Здебільшого це люди, яких обвинувачують у нібито причетності до ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” або добровольчого кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджіхана.
 
“Крим SOS” указує, що сумарний термін жертвам політично вмотивованих переслідувань у Криму за рік повномасштабного вторгнення становить 699 років і 9 місяців.
 
Правозахисна організація наголошує, що ігнорування воєнних злочинів російських окупантів призвело до погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму. А відсутність реакції міжнародної спільноти на окупацію Криму та подальші злочини окупантів полегшили Росії завдання з перетворення півострова на плацдарм для вторгнення на материкову Україну рік тому.
 
Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter