Політв’язня Шумкова побили в російській колонії

Дата: 02 Листопада 2020
A+ A- Підписатися

Українського політв’язня Олександра Шумкова побили в російській колонії.

Про це повідомила його тітка Людмила Шумкова.

Шумкова розповіла, що не знає всіх деталей побиття, однак зазначила, що в такий спосіб російські силовики хочуть спровокувати чоловіка та відкрити проти нього ще одну кримінальну справу. 

“Неодноразово спецслужби РФ під час зустрічі із Сашком у колонії казали йому, що живим з території РФ він може не виїхати і що загалом їм не вигідно його відпускати в Україну. Навіть намагалися тиснути на тих небайдужих громадян РФ, які підтримували Олександра листами”, – каже тітка політв’язня. 

Родичка українця закликала Офіс президента, МЗС, Департамент консульської служби МЗС та Уповноважену Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову звернути увагу на ситуацію, що склалася, і зробити все можливе, щоб Шумков, який має вийти на волю в грудні поточного року, вчасно повернувся додому та не отримав ще один термін у Росії.

Нагадаємо, що російські силовики затримали Шумкова у 2017 році. Він брав участь у Євромайдані, а у 2014 році працював охоронцем лідера “Правого сектору” Дмитра Яроша, після чого пішов служити до ЗСУ. За версією російських слідчих, Шумков брав участь у діяльності “Правого сектору”, “зокрема в бойових діях у зоні АТО”. В ув’язненні російські силовики вже погрожували Шумкову розправою за національність та політичні переконання. Також він постійно стикається з погрозами вбивством.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter