Політв’язня, кримського татарина Зекір’ю Муратова етапували до Нижнього Новгорода

Дата: 01 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

Політв’язня, кримського татарина Зекір’ю Муратова, засудженого окупантами до 11 років позбавлення волі, етапували з в’язниці Балашова Саратовської області до виправної колонії №5 Нижнього Новгорода.

Про це “Кримській солідарності” повідомила його донька Ленара Муталупова.

Зекір’я Муратов. Джерело: Радіо Свобода

Вона розповіла, що чоловіка відправили на два тижні на карантин. Поїздку він переніс відносно нормально, після прибуття лікар його оглянув і начебто дав деякі ліки. Які саме, донька не знає, але уточнила, що батькові постійно потрібні ліки проти тиску та болю в серці.

Зекір’ю Муратова російські силовики затримали 7 липня 2020 року. ФСБ звинуватила його в участі в осередку забороненої в Росії, але легальної в Україні релігійної організації “Хізб ут-Тахрір”. Згодом його засудили до 11 років позбавлення волі.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на вирок Муратову, назвавши процес над ним “ганебним судилищем”. Він закликав світову спільноту посилити тиск на Росію, зокрема санкційний, задля негайного звільнення всіх незаконно утримуваних у Росії громадян України.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що в липні 2023 року в Москві “касаційний суд” залишив чинним вирок політв’язню, колишньому вчителю музики Зекір’ї Муратову: чоловік страждає на підвищений тиск та серцеву недостатність, має інвалідність 3 групи, і його стан погіршується.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter