Політв’язень, журналіст Сервер Мустафаєв поскаржився на болі в попереку та псоріаз

Дата: 11 Лютого 2025
A+ A- Підписатися

Кримський політв’язень, правозахисник і колишній координатор “Кримської солідарності” Сервер Мустафаєв, засуджений до 14 років позбавлення волі, повідомив про болі в попереку і псоріаз, що почався.

Про це пише “Кримська солідарність” із посиланням на інформацію його дружини Майє Мустафаєвої, яка поспілкувалась із чоловіком під час тривалого побачення.

Джерело: “Кримська солідарність”

Чоловіка утримують у виправній колонії № 1 Тамбова РФ. За словами бранця Кремля, в суворих умовах утримання (СУУ) його почали турбувати болі в поперековому відділі хребта. Невропатолог призначив йому уколи та рентген.

У тюремній лікарні сказали, що чоловікові потрібне повторне приймання після рентгену, проте це обстеження Мустафаєв досі не пройшов.

Мустафаєв також розповів дружині, що у ВК № 1 не вистачає медпрацівників. Власних лікарів у закладі немає, людей записують на приймання до медиків. Через це виникла велика черга, засуджені потрапляють на огляд лише через п’ять-вісім місяців після запису.

Також політв’язень поскаржився на лущення на ліктях та обличчі. Він сказав, що, найімовірніше, це початкова стадія псоріазу. Поки що захворювання вдається лікувати власними медикаментами. Сервер поділився з дружиною, що хвороба могла початися через “нерви та стрес”.

Також він розповів дружині про психологічний тиск у колонії через обвинувачення за статтею про участь у терористичній організації.

Мустафаєву досі не дозволили вчитися дистанційно через перебування в СУУ, де його утримують з лютого 2024 року. У відповідь на запит правозахисника мін’юст РФ заявив, що навчатися він не має права.

Сервер Мустафаєв – координатор громадського об’єднання “Кримська солідарність”. Також висвітлював політично вмотивовані справи. У 2018 році після обшуку його разом з іншими фігурантами в межах другої бахчисарайської справи “Хізб ут-Тахрір” заарештували.

16 вересня 2020 року Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону оголосив вирок Марлену Асанову – 19 років колонії суворого режиму, Мемету Бєлялову – 18, Тимуру Ібрагімову – 17, Сейрану Салієву – 16, Серверу Мустафаєву – 14, Серверу Зекір’яєву – 13, Едему Смаїлову – 13.

Робоча група Ради ООН з прав людини встановила, що позбавлення волі Мустафаєва Росією є необґрунтованим та порушує міжнародне право. Вона закликала Росію скасувати покарання строком у 14 років у колонії суворого режиму й виплатити йому компенсацію. 

Раніше ZMINA повідомляла про те, що кримські журналісти, бранці Кремля, роками не отримують кваліфікованої медичної допомоги в російських колоніях, хоча мають серйозні проблеми зі здоров’ям.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter