Політв’язень Кремля Клих написав про підозри на рак

Дата: 18 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Український політв’язень Станіслав Клих у листі до правозахисників розповів, що перебуває в критичному стані, у нього можлива гангрена і є підозри на рак.

Лист політв’язня у Facebook опублікувала російська активістка Марія Рябікова.

Клих пише, що у нього критична ситуація зі здоров’ям. Є підозра, що він хворий на рак, також можлива гангрена. Політв’язень розповів, що його везуть у лікарню Челябінська.

“Він хоче розголосу, зневірився, чекаючи на обмін, тому знову думає про те, щоб оголошувати голодування, незважаючи ні на що. Хто може якось сприяти поширенню інформації, прошу в цьому допомогти”, – наголосила Рябікова.

У листі Клих попросив активістів, щоб ті зателефонували його батькам і підтримали їх.

“Сподіваюся на обмін перед Новим роком, але думаю, події в Керченській протоці сильно ускладнили ситуацію. Почав відмовлятися від їжі, хочу перейти на повне голодування, чесно кажучи, набридло так жити”, – написав політичний в’язень.

Станіслава Клиха затримали в російському місті Орел під час його приватної подорожі до дівчини, з якою він раніше познайомився в Криму. Його звинуватили в злочинах, нібито скоєних у 90-х роках. Аби домогтися від українця зізнань та свідчень проти українських політичних діячів, до нього застосували жорстокі тортури.

У травні 2016 року Верховний суд Чечні засудив Клиха та іншого українця Миколу Карпюка до 20 і 22 з половиною років ув’язнення відповідно в колонії суворого режиму за нібито участь у банді, вбивство і замах на російських військовослужбовців. Згідно з версією російського слідства, Клих і Карпюк під час першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню.

Правозахисний центр “Меморіал” у Росії визнав Клиха і Карпюка політв’язнями. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що вони стали жертвами “пародії на правосуддя”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter