Політв’язень Клих знову в психіатричній лікарні у Магнітогорську

Дата: 04 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Засуджений у Росії українець Станіслав Клих перебуває в Обласній психіатричній тюремній лікарні Магнітогорська.

Про це на Facebook повідомила російська правозахисниця Тетяна Щур.

“Станіслав почувається краще. Каже, що дозволу на госпіталізацію не давав, що суперечить словам тюремників. Якщо 26 червня його свідомість була сплутаною, мовлення “пливло”, образи зашкалювали і здавалися Роману (адвокат Станіслава Клиха Роман Качанов) “фантазійно-маячними”, то Катерина (адвокат Уральської правозахисної групи Катерина Бур’ян) побачила його більш спокійним і розумним. Але в неї склалося враження, що він був під впливом заспокійливих препаратів. Та й сам Станіслав сказав, що йому роблять “якісь щеплення”, – написала правозахисниця у Facebook.

Напередодні Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Клиха етапували з колонії до психіатричної лікарні, при цьому, до якої конкретно, не уточнила.

16 квітня “Новая газета”  повідомляла, що Станіслав Клих голодує з вимогою переведення до іншої установи Федеральної служби з виконання покарань.

Раніше матір політв’язня заявляла, що його піддають примусовому психіатричного лікуванню, яке може бути прирівняне до тортур.

Станіслава Клиха затримали в російському місті Орел під час його приватної подорожі до дівчини, з якою він раніше познайомився в Криму. Його звинуватили у злочинах, нібито скоєних у 90-х роках. Аби домогтись від українця зізнань та свідчень проти українських політичних діячів, до нього застосували жорстокі тортури.

У травні 2016 року Верховний суд Чечні засудив Клиха та іншого українця Миколу Карпюка до 20 і 22,5 років ув’язнення відповідно в колонії суворого режиму за нібито участь у банді, вбивство і замах на вбивство російських військовослужбовців. Згідно з версією російського слідства, Клих і Карпюк під час першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню.

Правозахисний центр “Меморіал” у Росії визнав Клиха і Карпюка політв’язнями. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що вони стали жертвами “пародії на правосуддя”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter