Політв’язень Клих скаржиться на біль у серці, нирках і ногах – мати

Дата: 28 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Станіслав Клих скаржиться на біль у серці, нирках і ногах.

Про це “Українській правді” повідомила його мати Тамара Клих, яка мала триденне побачення з сином у російській в’язниці. 

Мати політв’язня повернулася з Росії вранці 27 вересня. За її словами, на погіршення самопочуття її сина могли вплинути також і ліки, які йому кололи в лікарні.

“Коли його забрали в Магнітогорськ у лікарню, там не казали, що кололи. І в їжу щось підсипають. Стас каже, що це відчувається. То він відмовляється і більше з магазина харчується. Але ж там щоразу треба писати заяву”, – розповіла Тамара Клих.

За її словами, умови у в’язниці жахливі. Мати політв’язня зазначила, що Станіслав сидить в одиночці відтоді, як його привезли до в’язниці у Верхньоуральську.

У в’язниці також відмовилися взяти передачу, яку вона привезла. Частину своєї передачі вона вислала сину посилкою з Магнітогорська, бо, за її словами, з України посилки у в’язниці не беруть. 

“Стас дуже вдячний усім, що згадують, сумує страшно за домом. Просить, щоб писали йому листи. Його адреса: 457670, Россия, Челябинская область, г. Верхнеуральск, ул. Северная, 1,  ФКУ – тюрьма, Клых Станислав Романович, 1974 г.р.”, – сказала мати в’язня.

Вона додала, що Станіслав у своє звільнення не вірить.

Станіслава Клиха затримали в російському місті Орел під час його приватної подорожі до дівчини, з якою він раніше познайомився в Криму. Його звинуватили у злочинах, нібито скоєних у 90-х роках. Щоб домогтися від українця зізнань та свідчень проти українських політичних діячів, до нього застосували жорстокі тортури.

У травні 2016 року Верховний суд Чечні засудив Клиха та іншого українця Миколу Карпюка до 20 і 22,5 років ув’язнення відповідно в колонії суворого режиму за нібито участь у банді, вбивство і замах на вбивство російських військовослужбовців. Згідно з версією російського слідства, Клих і Карпюк під час першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню.

Правозахисний центр “Меморіал” у Росії визнав Клиха і Карпюка політв’язнями. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що вони стали жертвами “пародії на правосуддя”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter