Поліція провела обшук у одного з керівників “Демальянсу” Черкасенка

Дата: 16 Травня 2017
A+ A- Підписатися

В одного з керівників “Демальянсу” Максима Черкасенка проводять обшук, вилучають техніку та документи.

Обшук проводять слідчі Головного слідчого управління Національної поліції на підставі рішення Печерського райсуду Києва.

Як повідомляє активіст Олексій Гриценко у Facebook, адвокатів не пускали – їм довелося перелазити через паркан.

Депутати Сергій Лещенко, Мустафа Найєм та Світлана Заліщук присутні у цьому приміщенні. Лещенко вів трансляцію з приміщення, в якому також перебували поняті.

Згідно з трансляцією, обшук почався близько 7:30. Адвокати прибули до місця подій близько 8:20.

Черкасенко сказав, що в ордері на арешт не зазначено номер квартири, а будинок триквартирний. “Слідчі почали ломитися до квартири моїх батьків, це стрес для них”, – сказав він.

За словами Черкасенка, слідчі спершу не давали йому можливості знімати. У нього й дружини одразу забрали телефон, а потім ноутбуки, айпеди, всі носії інформації.

Він повідомив, що правоохоронці скопіювали всю внутрішньопартійну документацію, а також почитали внутрішню переписку членів “Демальянсу”.

Хоча в ухвалі суду йдеться про те, що слідчим потрібно вилучити техніку у справі про втручання в роботу електронних торгів “Сетам”, де працює дружина Максима Черкасенка.

Черкасенко припускає, що цю справу могли використати як привід для обшуку.

Люди, які назвалися понятими, кажуть, що їх запросили спостерігати за процесуальними діями на Петрівці.

Як написала народний депутат Світлана Заліщук, обшуки проводились не за адресою реєстрації дружини Черкасенка, а за місцем проживання Максима. Адвоката допустили, лише коли прийшли народні депутати.

Також, за її словами, мали місце інші порушення при слідчих діях, як-от: не зазначено конкретний список засобів для вилучення; обшук здійснює людина, прізвища якої нема в ухвалі; судова ухвала не містить мотивувальної частини, на яких підставах здійснюється обшук – не зрозуміло.

Максим вважає, що справжньою метою є не розслідування щодо дружини, а доступ до його цифрових носіїв та комунікації членів Демальянсу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: