Поліція не дала мирному протестувальнику поставити намет під офісом Омбудсмана

Дата: 23 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Національна поліція України вранці 23 квітня не дозволила встановити намет протестуючому, який вважає, що Уповноважений Верховної Ради з прав людини має “повернути його дітей та колишню дружину”. 

Про це на своїй сторінці у мережі Facebook повідомила керівниця прес-центру інформаційного агентства “Главком” Наталя Малиновська

“Цей протестувальник щодня приїздив до офісу Омбудсмана, розтягував свої транспаранти і реалізовував своє конституційне право на мирне зібрання у вигляді протесту. Сьогодні він вирішив знову звести свій МАФ. Але зась! Так, це вам не “папєрєдніца” Лутковська, яка зважала на Конституцію України, нехай протестувальник, можливо, трохи і не в собі…”, – пише Наталія Малиновська. 

Колишній речник офісу Омбудсмана Михайло Чаплига розповів Центру інформації про права людини, що хлопець вимагав від Уповноваженого повернути дітей і дружину. 

“Близько десяти років тому суд розвів подружжя, а дітей лишив дружині. Після цього дружина з дітьми поїхала до батьків у Білорусь. Йому пропонували допомогти правильно написати звернення через Міністерство юстиції України, але він відмовлявся від допомоги. Ми йому пояснювали, але він все одно наполягав, що саме Омбудсман має повернути дітей і екс-дружину в Україну”, – розповів Михайло Чаплига. 

За його словами, співробітники офісу ставились до чоловіка біля будівлі спокійно, бо він реалізовував своє право на протест і вираження поглядів. 

“Ми можемо не погоджуватись із тим, що він вимагає, можемо вважати його диваком – це наша позиція, навіть якщо вона об’єктивна. Але у нього є гарантоване статтею 39 Конституції право на мирне зібрання. Він не був агресивний. Навіть коли поліція приїжджала, ми його захищали. Захищали, навіть коли у нього були загострення. Він користувався нашим туалетом. Навіть якщо ми були праві, це не скасовувало його права висловлювати позицію”, – розповів Михайло Чаплига. 

Він повідомив, що його намет все одно стояв, навіть коли відбувались заходи за участі президента України. 

“Коли були поруч заходи за участі Петра Порошенка, його намет стояв. Охорона дивилася. Все було зрозуміло. Він пережив усе… Я не уявляю, як офіс Уповноваженого може викликати поліцію на когось, хто реалізує 39 статтю”, – дивується Михайло Чаплига. 

Центру інформації про права людини не вдалось отримати коментар щодо вранішньої події у чинної прес-служби офісу Омбудсмана.

Нагадаємо, 15 березня Верховна Рада України обрала своїм Уповноваженим з прав людини депутатку з фракції “Народний фронт” Людмилу Денісову. Цьому передували заяви правозахисних українських та міжнародних організацій про те, що процедура обрання супроводжувалась низкою порушень.

За словами правозахисників, весь процес обрання нового Омбудсмана, який тривав протягом року, відбувався у непрозорий кулуарний спосіб, що підриває довіру до інституції. Політично нейтральна посада захисника прав людини стала предметом політичних торгів, а для досягнення такого результату з порушенням Конституції України було ухвалено низку неконституційних змін до законодавства.

11 квітня сім громадських організацій закликали народних депутатів підтримати подання до Конституційного Суду про конституційність процедури обрання Омбудсмана. Вони стурбовані питанням незалежності Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. 

17 квітня на брифінгу у Верховній Раді кілька народних депутатів заявили, що готують подання до Конституційного Суду щодо порушень у процедурі обрання Омбудсмана.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: