Поліція АРК відкрила кримінальне провадження через знищення Ханського палацу

Дата: 08 Червня 2018
A+ A- Підписатися

Управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим і Севастополі відкрило кримінальне провадження за фактом “незаконного знищення, руйнування і псування” історичної пам’ятки – Ханського палацу в Бахчисараї.

Про це 7 червня повідомила прес-служба поліції.

“У тимчасово окупованому Криму під виглядом реставраційних робіт триває знищення пам’ятника ХVI століття – Ханського палацу в Бахчисараї, який є унікальним архітектурним пам’ятником і єдиним у світі зразком кримськотатарської палацової архітектури, що складається з понад 19 об’єктів. Відбувається втрата його автентичності, знищення історичної цінності”, – йдеться в повідомленні.

У поліції уточнили, що кримінальне провадження відкрито за ознаками злочину, передбаченого ч. 1. ст. 298 Кримінального кодексу України (“Нищення, руйнування чи псування пам’яток історії або культури”).

Напередодні російський адвокат Микола Полозов повідомив, що подав позов до Коптевського районного суду Москви до підрядника всіх “реставраційних” робіт на території Ханського палацу-музею.

Як повідомлялося раніше, роботи в Ханському палаці в Бахчисараї, які руйнують історичну пам’ятку, почалися восени 2017 року. На початку січня Харківська правозахисна група звернула увагу на “реконструкцію” палацу.

У лютому 2018 року колишня керівниця Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова направила позов до суду з вимогою зупинити “варварську реконструкцію” Ханського палацу. Проте Залізничний райсуд Сімферополя відмовив їй, мотивуючи своє рішення тим, що дії будівельної компанії “Кірамет” жодним чином не зачіпають її права, свободи та інтереси.

У березні в ЮНЕСКО заявили, що окупаційна влада Криму припускається грубих порушень у сфері захисту культурної спадщини півострова, зокрема проводячи “реставраційні роботи” на території Ханського палацу в Бахчисараї.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter