Поліція заблокувала понад 500 “груп смерті”
Поліція заблокувала понад 500 “груп смерті” та 200 акаунтів їхніх організаторів.
Про це повідомив начальник управління кіберполіції Києва Сергій Кропива.
“Працюємо над тим, аби їх ідентифікувати і притягнути до відповідальності”, – запевняє він.
У Нацполіції щодня фіксують близько 70 звернень про зникнення дітей. У 15-20% діти беруть участь в інтернет-пастках.
Заступник начальника Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Іван Прохоренко каже, що найбільш вразлива до дій зловмисників категорія підлітків віком 13–17 років.
Зловмисники знаходять у соцмережах сторінки дітей, які з різних причин перебувають у депресивному стані. Через завдання з обов’язковим спричиненням собі тілесних ушкоджень або заподіянням болю та з допомогою методик нейролінгвістичного програмування, погроз, шантажу вони намагаються довести дітей до суїциду.
У Нацполіції розповідають, що зловмисники просять дітей, зокрема, написати персональні дані батьків, ідентифікаційний код та номери банківських карток.
“Нині побутує дещо хибна думка, що у такі групи потрапляють лише діти із неблагополучних родин. Але насправді, за нашими спостереженнями, як правило, учасниками стають ті підлітки, які не отримують достатньо уваги від батьків”, – констатує начальниця відділу ювенальної превенції Лариса Зуб.
У поліції розповідають про раптове перебігання дороги перед транспортними засобами як одного із завдань від зловмисників.
З початку 2017 року з вини дітей стались 14 дорожньо-транспортних пригод. У них одна дитина померла, а 13 постраждали.
Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба вказує на збільшення випадків дитячих самогубств. На одне самогубство припадає 30 спроб звести рахунки із життям.
“Діти не отримують достатньо уваги від батьків. Більше того – третина дітей живе за межею бідності, чимало страждають від різного роду знущань”, – зазначив він.
Поліція просить батьків приділяти більше уваги своїм дітям. Підвищити увагу до психологічного стану дітей та не допустити їхньої участі у іграх просить також прокуратура Черкаської області.
Раніше повідомлялось, що у райцентрі Самбір на Львівщині поліція допомогла 15-річній студентці місцевого коледжу вийти з групи смерті “Синій кит”.