Поклонська призупинила діяльність Меджлісу
Прокурор окупаційної російської влади Криму Наталія Поклонська внесла припис про призупинення діяльності Меджлісу кримських татар.
У своєму рішенні Поклонська посилається на статті 9 і 10 російського закону “Про протидію екстремістській діяльності”.
У ст. 10 цього закону сказано, що у разі припинення діяльності громадського або релігійного об’єднання його членам забороняється користуватися державними і муніципальними засобами масової інформації, організовувати і проводити збори, мітинги, демонстрації, ходи, пікетування та інші масові акції або публічні заходи, брати участь у виборах і референдумах, використовувати банківські вклади тощо.
При цьому Меджліс є представницьким органом, а не громадським чи релігійним об’єднанням.
Рішення діятиме до винесення рішення так званого “Верховного суду Криму” за позовом Поклонської про заборону Меджлісу.
В Amnesty International назвали заборону “новою хвилею репресій проти кримських татар”.
“Будь-яка людина, яка асоціюється з Меджлісом, може зіткнутися з серйозними обвинуваченнями в екстремізмі як наслідок цієї заборони, – заявив Денис Кривошеєв, заступник директора Amnesty International по Європі та Центральній Азії. – Рішення про призупинення Меджлісу кримськотатарського народу і заборону всієї діяльності в рамках антиекстремістского законодавства Росії є огидним каральним кроком, який заперечує право членів кримськотатарської громади на свободу асоціації”.
Кримський адвокат Джеміль Темішев, який представляє інтереси Меджлісу в суді, готується оскаржити це рішення. Адвокат вважає, що російська прокуратура вирішила призупинити діяльність Меджлісу через тривалий розгляд у суді справи про заборону Меджлісу.
“Суд затягується. Прокурор думала, що все пройде швидко, а виявилось, що ні, ось і використали цю можливість”, – сказав він.
Як повідомлялося, 15 лютого 2016 року прокурор окупаційної влади Криму Наталія Поклонська подала позов про заборону Меджлісу.