Погрози учасникам Форуму видавців порушують антидискримінаційні закони – Омбудсман

Дата: 13 Вересня 2017
A+ A- Підписатися

Погрози та залякування учасників Форуму видавців посягають на свободу слова та містять ознаки підбурювання до дискримінації, яке є однією з форм дискримінації, заборонених статтею 6 Закону України “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”.

Про це йдеться у заяві Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської, повідомляє прес-служба Омбудсмана.

У заяві зазначено, що, згідно зі статтею 16 згаданого Закону, особи, винні в порушенні вимог антидискримінаційного законодавства несуть цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Окрім того, вказані дії можуть мати ознаки порушення рівноправності громадян, відповідальність за які встановлена статтею 161 Кримінального кодексу України.

Крім того, на думку Уповноваженої, у книзі Лариси Денисенко “Майя та її мами”, через яку надходили погрози, “розглядаються важливі питання етнічного різноманіття, соціального походження, гомосексуальної орієнтації, рівності людей.

“Книга має на меті виховання толерантного ставлення дітей до представників різноманітних соціальних груп та поваги до прав людини”, – йдеться у заяві.

Офіс Уповноваженого з прав людини також звернувся до Головного управління Національної поліції у Львівській області з проханням забезпечити належні заходи безпеки та громадського порядку під час презентації книги, а також посилити безпеку на “Форумі видавців – 2017”, де продаватимуть “Майя та її мами”.

Валерія Лутковська закликає представників громадських організацій та громадян України утриматися від проявів нетерпимості щодо організаторів та учасників планованого заходу.

Як відомо, лист-погроза надійшов на ім’я начальника СБУ у Львівській області, міського голови Львова Андрія Садового та голови Львівської обласної адміністрації Олега Синютки з копією на ГО “Форум видавців”.

Зокрема, у листі йдеться про те, що запланована презентація, а також дискусія “Чи готова школа говорити з дітьми на складні теми” “є прямим посяганням на прищеплення школярам деструктивних принципів, що суперечать цінностям і традиціям, які споконвіку формувались в українських родинах”.

Книгу “Майя та її мами” підписанти називають такою, що “присвячена одностатевим зносинам”.

Лист завершується прямою погрозою:

“У випадку Вашої бездіяльності ми будемо змушені самотужки вжити усіх можливих заходів, з метою недопущення проведення відверто провокаційної презентації у Львові”.

У відповідь на погрози видавці книги опублікували її електронну версію у відкритому доступі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: