Почався збір підписів під зверненням до депутатів щодо ратифікації в Україні Стамбульської конвенції

Дата: 15 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International почала збір підписів під зверненням до депутатів Верховної Ради з вимогою ратифікації Стамбульської конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству.

Про це йдеться на офіційному сайті організації. 

Автори звернення, яке мають надіслати парламентарям разом зі списком осіб, що його підписали, наголошують, що ухвалення законів України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” і “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами” є великим кроком для початку побудови ефективної державної системи боротьби з насильством щодо жінок, проте цього наразі недостатньо. 

“Такі форми загрозливої поведінки, як сталкінг (переслідування) та сексуальні домагання, досі лишаються поза увагою держави і не визначені в законодавстві як злочини. Внаслідок цього постраждалі особи не можуть розраховувати на захист та страждають не лише від посягань, а й від неможливості їх припинити та домогтися справедливості”, – йдеться у зверненні. 

Натомість конвенція, за словами правозахисників, містить широке коло рекомендацій, що спрямовані на створення середовища в державі, в якому кожна людина  почуватиметься безпечно та буде захищеною від усіх видів насильства.

“Громадяни України зробили свій вибір на користь євроінтеграційного шляху України та цінностей, що він означає. Члени парламенту мають поважати цей вибір та бути послідовними на цьому шляху”, – продовжують наполягати на ратифікації документа активісти. 

Усі охочі можуть підписати звернення на сайті Amnesty International. Для цього у відповідній онлайн-формі слід лише вказати своє ім’я, місто проживання та адресу електронної пошти. 

Як відомо, ще в грудні 2017 року Верховна Рада України ухвалила Закон “Про запобігання та протидію домашньому насильству” та Закон “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами” з поправками, що вилучають з тексту поняття “ґендер”, “ґендерна ідентичність”, “ґендерно обумовлене насильство”, “ґендерні стереотипи” та “сексуальна орієнтація”.

Стамбульську конвенцію мали ратифікувати в Україні ще в другому кварталі 2016 року, як це було записано в Плані законодавчого забезпечення реформ в Україні. Ратифікація відкладалася на липень, потім на серпень 2016 року.

14 листопада 2016 року президент України Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради України проект Закону України “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами”, відомої як Стамбульська конвенція. Але ратифікація досі не відбулася.

23 березня 2017 року Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) публічно виступила проти ратифікації Стамбульської конвенції. Представник Ради церков, зокрема, заявив, що конвенція не передбачає можливості застережень щодо окремих її положень, які стосуються поняття ґендера в його розумінні як чоловіча та жіноча статі, що становить неприпустимі загрози для інституту сім’ї та подружжя в Україні.

Активісти неодноразово говорили про те, що, не ратифікувавши Стамбульську конвенцію, Україна не зможе належним чином вирішити питання домашнього насильства, ситуація з яким в Україні є кричущою. Про це свідчать останні дослідження, проведені спільно з офісом віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе. Згідно з ними, понад вісім мільйонів українців мають серед знайомих жертв домашнього насильства, а найбільше від нього потерпають жінки (83%).

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: