Побиття чоловіка в ТЦК у Вінниці: заступницю начальника центру та її підлеглого арештували на 60 діб 

Дата: 01 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

Вінницький міський суд відправив під варту на 60 днів без права внести заставу заступницю начальника Вінницького ТЦК та СП та її підлеглого, яких звинувачують у побитті військовозобов’язаного чоловіка. 

Про це розповіли в ДБР.

Будівля об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Вінниці. Фото: фейсбук-сторінка установи

Інцидент, щодо якого судять обох, стався ще у вересні минулого року. 

Тоді потерпілий прийшов до центру за повісткою. Він мав бронювання, бо працював на підприємстві критичної інфраструктури.

У приміщенні ТЦК його скерували до заступниці начальника центру, де й трапився інцидент. 

“Посадовиця була незадоволена його поведінкою та почала примушувати підписати анкету військовозобов’язаного й відмовитися від бронювання. Після того як чоловік не погодився на такі дії, вона вдарила його по голові, а потім почала душити”, – розповідають детективи. 

Після цього до кабінету ввійшов підлеглий посадовиці військовий і щонайменше три рази вдарив чоловіка кулаками в обличчя та голову. На додаток до цього в потерпілого відібрали телефон. 

Як наслідок, він дістав забій головного мозку, синці та садна. Чоловік не підписав жодних документів, як того вимагали в центрі, натомість звернувся до ДБР.

Нині підозрювану заступницю начальника ТЦК та СП Оксану Янчак відсторонили, а керівництво центру обіцяє сприяти слідству. Якщо суд визнає підозрюваних винними, то їм загрожуватиме до 12 років в’язниці. 

Нагадаємо, що численні порушення в роботі ТЦК та СП зафіксувала спеціальна парламентська комісія, результати якої представили торік. У відповідь деякі парламентарі звинуватили колег у популізмі. 

За час, поки триває повномасштабне російське вторгнення, у медіа з’явилося чимало новин про порушення прав громадян у ТЦК та СП. Йдеться про силові затримання, побиття та смерті, причини яких часом суперечать заявам керівництва центрів. 

Аналіз показує, що спроби об’єктивно висвітлити тему мобілізації в медіа наражаються на закиди в підігруванні ворогу, тож журналісти обмежуються ретрансляцією офіційних повідомлень. Це так само створює простір для чуток та фейків. 

Цього року зросла кількість випадків порушення прав людини з боку працівників ТЦК під час мобілізації, кажуть в Омбудсмана. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter