Мін’юст уже заробив на платних камерах у СІЗО понад 100 тис. грн – Малюська

Дата: 19 Червня 2020
A+ A- Підписатися

На рахунки слідчих ізоляторів, у яких запрацювали платні камери підвищеного комфорту, з початку запуску проєкту надійшло вже 115 тисяч гривень.

Про це повідомив очільник Міністерства юстиції Денис Малюська в ефірі телеканалу “Прямий”.

Денис Малюська – гість ток-шоу "Ехо України"

Більше 115 тисяч гривень за користування платними камерами вже поступило на рахунки спеціальних фондів слідчих ізоляторів, і невдовзі ці гроші будуть направлені на ремонти безкоштовних камер. Про платні камери і не тільки говорив Міністр юстиції Denis Malyuska в ефірі ток-шоу «Ехо України» Матвія Ганапольського на Телеканал "Прямий".

Опубліковано Міністерство юстиції України Четвер, 18 червня 2020 р.

За словами міністра, в липні відомство, можливо, продемонструє результат нововведення, водночас невдовзі платні камери мають з’явитися ще в п’яти містах. 

“Це вже працює, гроші вже сплачено, ми вже зібрали більш ніж 115 тисяч гривень за користування камерами, і ми вже розпочали ремонт безкоштовних камер”, – сказав Малюська. 

Як відомо, перші платні камери в Україні відкрилися на початку травня в Київському СІЗО. Тоді міністр Малюська розповідав, що отримані від їхнього використання кошти СІЗО спрямовуватимуть на підтримання належних умов утримання в безкоштовних камерах та на покриття собівартості утримання камер з поліпшеними умовами. Згодом з’ясувалося, що відкриття платних камер – це проєкт міністерства, до якого окрім Києва приєднались Одеса, Харків та Чернігів

Однак плани Мін’юсту спричинили невдоволення, зокрема, у голови парламентського Комітету з прав людини Дмитра Лубінця. За його словами, така практика фактично запроваджує дискримінацію людей за фінансовими можливостями.

“Це неприйнятно, коли той, у кого є гроші, перебуває в кращих умовах”, – казав він. 

Читайте також: Платні камери в СІЗО: “реформа пенітенціарки” чи крок до легалізації нерівності?

Нагадаємо, що, наприклад, у Київському СІЗО вартість розміщення в одній двомісній, одній тримісній та двох чотиримісних камерах залежатиме від терміну, за який здійснюється оплата: ціна коливається від 2 тис. грн за добу та 8 тис. грн за тиждень до  12 тис. грн за місяць. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: