Питання пропуску до України засуджених з “ДНР” поки не врегульовано

Дата: 25 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Видано спільний наказ по Донецькій області щодо координації силовиків на випадок прибуття засуджених з непідконтрольних територій на українські блокпости. Планується таке врегулювання і на Луганщині.

Про це розповів у інтерв’ю голові Центру інформації про права людини Тетяні Печончик для “Української правди” Юрій Бєлоусов, що керує департаментом з питань реалізації Національного превентивного механізму в Офісі Омбудсмана.

На законодавчому рівні, говорить Бєлоусов, це питання не врегульовано. Коли така особа приходить на блокпост, то вона має з собою довідку про звільнення, в кращому випадку, з печатками “ДНР”, які не визнаються українською стороною. Крім того, у засуджених часто немає паспортів, тому українські блокпости для них є непрохідним бар’єром.

“Перша спроба вирішити цю проблему – це спільний наказ правоохоронних відомств на рівні Донецької області, який був підписаний 14 липня обласним прокурором, начальниками Головного управління МВС в Донецькій області, Управління служби безпеки, управління Державної пенітенціарної служби, Головного управління міграційної служби та Донецького прикордонного загону. Наказ саме й передбачає чітку координацію дій силовиків у таких випадках. Наразі, наскільки мені відомо, це будуть запроваджувати й на Луганщині“, – зазначає Юрій Бєлоусов.

За його даними, на українські блокпости з непідконтрольної території на даний час прийшло близько 100 осіб. Прийшли вони з різних причин: або їх звільнили, або розбомбили колонію, і вони вимушені були її залишати. Загалом же на непідконтрольних українській владі територіях у закладах пенітенціарної системи лишається близько 13 тисяч людей, але точних цифр ніхто не має.

За словами Юрія Бєлоусова, потрібно дати засудженим чіткий сигнал: якщо вони звільняються, то не мають боятись приходити на українські блокпости.

Нагадаємо, керівник Державної пенітенціарної служби Володимир Палагнюк вважає, що якщо засуджений самостійно прийшов на український блокпост з непідконтрольної території, то він заслуговує дострокового звільнення, бо своїми діями продемонстрував патріотизм і прихильність до української влади. Усім таким особам треба готувати, після їхньої перевірки, матеріали до суду щодо їх дострокового звільнення.

Як відомо, 8 липня за сприяння департаменту з питань реалізації Національного превентивного механізму відбулася передача перших дев’яти засуджених з непідконтрольної уряду України території Донецької області. У серпні відбулася передача Україні ще 20 в’язнів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: