Після обшуків у Криму затримали десятки людей: цифри різняться

Дата: 27 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Під час обшуків в окупованому Криму російські силовики затримали 20 людей. 

Про це повідомляє ТАСС із посиланням на прес-службу ФСБ.

За їхніми даними, співробітники ФСБ, МВС і Нацгвардії  провели спецоперацію і припинили “діяльність структури міжнародної терористичної організації “Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі”.

“Затримано 20 осіб із числа її ватажків і рядових учасників”, – зауважили силовики.

Вони стверджують, що “Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі” хоче повалити чинну владу насильницьким шляхом:

“Із застосуванням заходів конспірації під час зборів вони поширювали серед жителів півострова терористичну ідеологію, здійснювали вербування до своїх лав кримських мусульман”.

ФСБ зазначила, що виявила під час обшуків “значну кількість заборонених у Росії пропагандистських матеріалів “Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі”, засобів зв’язку, електронних носіїв інформації, що використовувалися ними під час ведення терористичної діяльності”.

У свою чергу журналіст Антон Наумлюк повідомив про 17 затриманих. Трьом з них – Різі Ізетову, Аліму Керімову й Фархаду Базарову – закидають організацію терористичної діяльності та участь у ній. Іншим – участь у терористичній організації. Ще чотирьох чоловіків ФСБ шукає в будинках сусідів, адже вдома їх не було. 

Омбудсман Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook повідомила про 16 затриманих. Список вона опублікувала у своєму пості: Шабан Умеров, Рустем Сейтхалілов, Різа Ізетов, Фархад Базаров, Джеміль Гафаров, Сейран Муртаза, Алім Керімов, Тофік Абдулгазієв, Білял Аділов, Меджит Абдурахманов, Акім Керімов, Рустем Шейхалієв, Сейтвелі Сейтабдієв, Яшар Муедінов, Ізет Абдулаєв, Асан Яніков.

Нагадаємо, з початку тимчасової окупації Криму Росія тисне на кримських татар та мусульман півострова, використовуючи своє кримінальне антитерористичне законодавство у порушенні IV Женевської конвенціїпро захист цивільного населення під час війни. Крім того, РФ послідовно ігнорує, зокрема, резолюції Генеральної Асамблеї ООН “A/RES/68/262” від 27 квітня 2014 року, “A/RES/71/205” від 19 грудня 2016 року, “A/RES/73/194 від 17 грудня 2018 р, резолюції Європейського Парламенту 2016/2556 (RSP) від 04 лютого 2016 року , RC\ 1136042 від 04 жовтня 2017 р, резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи 2133 (RSP) від 04 лютого 2016 року. 
 
Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею у 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” у 2003 році, включивши організацію до списку об’єднань, названих “терористичними”.
 
Адвокати затриманих громадян України, твердять, що з матеріалів кримінальних справ зазвичай випливає, що обвинувачені не мали зброї, вибухівки, боєприпасів, не планували здійснювати терористичний акт і не закликали інших до здійснення терористичних дій. Матеріали справи містять аудіозаписи, на яких зафіксовано, що засуджені вели дискусії на релігійні і політичні теми. Це фактично єдиний доказ здійснення інкримінованого їм злочину. В основу обвинувальних матеріалів також лягають свідчення таємних свідків і висновки експертиз підконтрольних ФСБ організацій.
 
Регіональний центр прав людини називає переслідування громадян України в межах кримінальнрих справ “Хізб ут-Тахрір” воєнним злочином за ст. 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду. 
 
Як відомо, релігійна організація діє в Україні легально. За  словами голови інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір в Україні Фазила Амзаєва, 20-річна присутність в Україні організації свідчить про відсутність терористичної загрози з боку організації. 
 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter