Після доповіді у Європарламенті СБУ відкрила справу на ветерана АТО

Дата: 23 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Після виступу ветерана АТО Євгена Шевченка з доповіддю про корупцію в Україні у Європарламенті на нього відкрили кримінальну справу.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Євген Шевченко (ліворуч) разом з депутатом Європейського парламенту Івіцею Толі

15 травня в Європарламенті пройшов виступ Шевченка на тему корупції в Україні. У Брюссель ветерана АТО покликали самі депутати.

Вже за тиждень, 21 травня, СБУ вирішило відкрити кримінальну справу на чоловіка за “погрозу або насильство щодо державного або громадського діяча”. Виявилось, що провадження не пов’язане з виступом у Європі, а, за словами Шевченка, стосувалося минулорічного посту у Facebook, у якому він обіцяв, що “прийде час і діючий президент відповість за свої злочини перед народом України”.

Після відкриття провадження активіст вирішив оприлюднити текст своєї доповіді. Судячи з нього, колишній військовий розповідав про конкретні факти корупції з боку вищого командування ЗСУ.

Конференція в Європарламенті (Євген Шевченко – перший праворуч)

“На превеликий жаль, рівень корупції в армії був і лишається неймовірно високим. Починаючи з перших днів війни з РФ, українські генерали займалися пограбунком власної армії… Незважаючи на приклади корупції, про які я вам розповів, я дуже хочу, щоб ви пам’ятали, що в Україні є розумні, освічені та вмотивовані люди, які готові працювати на благо своєї країни. Велика більшість населення виступає за інтеграцію України з ЄС”, – розповідав європарламентарям Шевченко.

На відкриття провадження одразу відреагували колеги ветерана.

Депутатка Київської міської ради Олена Терещенко, яка спільно з Шевченком готувала доповідь у Європарламенті, пов’язала відкриття справи з виступом.

“Це за те, що він відверто висвітлив ситуацію в армії та не ховав своїх думок з цього приводу! Краще б СБУ розібралася з наданими фактами й притягнула до відповідальності тих, хто займається здачею національних інтересів!” – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: