“Підеш після гоміка до туалету – помреш”: у Львові вчителька розповідала дітям про небезпеку ЛГБТ

Дата: 14 Травня 2019
A+ A- Підписатися

У Львові вчителька однієї зі шкіл розповідала учням про нібито небезпеку, яку становлять для суспільства представники ЛГБТ-спільноти, зокрема про те, що після відвідування туалету разом з гомосексуалами можна померти. 

Відео, де чутно слова вчительки, опублікували на сторінці місцевого видання Depo.

Героїнею відео стала 60-річна вчителька львівської школи №39 Мирослава Стецюк. Жінка викладала в закладі предмет “Християнська етика”. Вперше відео на своїй сторінці в Instagram виклала учениця восьмого класу школи, проте згодом, коли історія набула розголосу, дівчина видалила його. У коментарі журналістам вона пояснювала, що не хотіла псувати життя жінці, а просто вирішила підняти настрій. 

“Що чоловік носить у своїй спермі? Це сам Господь Бог з неба. А куди він лізе? Куди? Там, де лайно? І що народжується, хто? Виродки, гади. Повірте, після гоміка, якщо піти в туалет, ти помираєш. Я не знала, що він гомік. Вам зараз смішно, а це страшно. Це трагедія!” – каже вчителька на відео.  

Виявилось, що розповідь про ЛГБТ-спільноту відбулася на перерві, а до різких висловів жінку нібито спровокували самі діти.

На інцидент спочатку відреагували батьки учнів, а згодом і адміністрація закладу. Стецюк уже винесли догану, а в розмові з журналістами директорка школи Олеся Мандзюк пообіцяла, що до кінця навчального року її звільнять за гомофобні вислови. 

Як відомо, досі ЛГБТ-українці стикаються з виявами дискримінації в навчанні, роботі та звичайному житті. Згідно з останнім звітом “Про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина в Україні” офісу Омбудсмана, у суспільстві досі зберігається високий рівень упередженого ставлення до ЛГБТІ-співгромадян. Із початку 2018 року лише до офісу Уповноваженої надійшло 29 повідомлень про такі випадки.

Центр прав людини ZMINA докладно писав про те, чому в Україні досі ефективно не карають за напади на ґрунті ненависті, яких правозахисники за останні два роки нарахували майже чотири сотні. 

 

Хоча більшість українців доброзичливо ставляться до представників, наприклад, інших національностей, проте у більш ніж половини громадян ЛГБТ-люди викликають настороженість. 30% опитаних не готові приймати у своєму житті гомосексуалів, але готові бути толерантними, якщо представник ЛГБТ-спільноти є туристом (37%), колегою по роботі (14,8%) та сусідом (13,8%). Водночас, за словами експертів, негативне сприйняття українцями ЛГБТ-співгромадян спричинене тим, що лише 4,9% опитаних мають серед своїх знайомих геїв, лесбійок, бісексуалів або трансґендерів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter