Під посольством Білорусі активісти зірвали маску Лукашенка

Дата: 04 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

4 серпня під посольством Білорусі близько 20 активістів висловили солідарність з тими людьми, які борються за свободу в умовах постійного тиску та переслідувань у Білорусі.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

У цей день 2011 року білоруська влада заарештувала білоруського правозахисника Алєся Бєляцького. І хоча Алєсь уже на свободі, ситуація з правами людини в Білорусі з кожним роком тільки погіршується, переконана активістка Центру громадянських свобод Олександра Романцова.

Зокрема, Білорусь лишається єдиною європейською країною, де застосовується смертна кара.

Громадяни в цій країні сидять у тюрмах за політичні погляди (наприклад, після протестів, що супроводжували попередні вибори президента у 2010 році, в ув’язненні залишається 6 осіб), постійно обмежуються права та свободи.

Четверо активістів, кожен з яких символізував свободу виборів, свободу слова, свободу від смертної кари та право на справедливий суд, вдягнули на свої голови мішки і стали в ряд під дулом автомату працівника КДБ Білорусі. На акції активісти зривали маски президента Білорусі Олександра Лукашенка та кидали їх на підлогу. За словами активістки Олександри Романцової, порушення прав білорусів та звуження їх свобод стало вже звичним для мешканців країни. Активісти побажали білоруському суспільству зняти маски та відстоювати свої права та свободи.

Учасники акції також підписували листівки білоруським політв’язням. Їх правозахисники пообіцяли передати засудженим. 

Тим часом українські правозахисники звернулись до президента України Петра Порошенка. Вони просять публічно висловити позицію щодо надання статусу біженця чи інших форм захисту громадянам Білорусі, які змушені шукати в Україні прихистку через страх переслідування на батьківщині, у тому числі, за підтримку Майдану чи активну позицію щодо подій на сході України. Правозахисні організації просять президента сприяти наданню відповідного статусу таким білорусам.

В білоруських в’язницях нині перебувають такі політв’язні, як Євген Васькович, Микола Дєдок, Ігор Олиневич, Артем Прокопенко, Юрій Рубцов та Микола Статкевич.

Як відомо, Європейський союз вирішив зняти санкції з 24 білоруських чиновників, 12 з яких – судді.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: