Під Ізюмом на Харківщині знайшли поховання сім’ї з маленькими дітьми
На Харківщині під Ізюмом знайшли поховання сім’ї з маленькими дітьми — чотири покоління родини Столпакових убили російські окупанти.
Про це повідомила радниця Офісу президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук з посиланням на сторінку “Їх убила Росія” у фейсбуку.
Найменшій дівчинці Лесі було п’ять років, старшій доньці Саші — вісім. Всі члени сім’ї загинули під час російського авіанальоту.
Матері дівчат Олені Столпаковій 1 лютого виповнився 31 рік, батькові Лесі та вітчиму Саші Дмитру — 33. Вони мали власний бізнес, продавали дитячий одяг та були власниками інтернет-магазину подарунків.
“Сім’я жила щасливим спокійним життям, поки російські війська не прийшли убивати мирних українців. 9 березня близько 7:00 на будинок по вул. Першотравневій росіяни скинули авіабомбу, а потім прицільно добивали його з танка, поки він остаточно не зруйнувався. Під завалами будинку загинуло щонайменше 44 людини”, — написала Герасимчук.
За словами очевидців, родину завалило уламками у підвалі, де вони ховалися від російських обстрілів. Допомогти їм вибратися з-під завалів було неможливо через щільні обстріли росіян.
Згодом стало відомо, що на момент авіаудару з родиною Столпакових у підвалі також перебували батьки Олени, її молодша сестра та бабуся. Під завалами загинуло чотири покоління однієї родини.
Імена членів загиблої родини:
- Столпакова Олеся Дмитрівна, 27.04.2016 р.н.
- Панюхно Олександра Антонівна, 22.08.2013 р.н. (донька Олени від першого шлюбу)
- Столпакова Олена Олександрівна, 01.02.1991 р.н.
- Столпаков Дмитро Сергійович, 03.05.1988 р.н.
Батьки Олени:
- Жихарьов Олександр Іванович, 04.01.1973 р.н.
- Жихарьова Тетяна Євгенівна 16.01.1973 р.н
Молодша сестра Олени:
- Жихарьова Марія Олександрівна, 13 років.
Ім‘я прабабусі встановити поки не вдалось.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що після звільнення Харківщини від російських окупантів в Ізюмі знайшли понад 400 могил. ООН направить в Ізюм Харківської області групу співробітників для перевірки місць масових поховань.
Також відомо, що щонайменше тисяча мешканців Ізюма загинули внаслідок російських обстрілів і авіаударів, а також через брак медичної допомоги. Доступ до ліків був обмежений, а російські військові розграбували всі аптеки.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.