Під час окупації Тростянецької громади росіяни викрадали та катували цивільних

Дата: 10 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Під час окупації Тростянецької територіальної громади Сумської області російські військові викрадали та катували мирних мешканців. За фактами катувань цивільних прокуратура розпочала досудове розслідування.

Про це повідомляють в Офісі генпрокурора.

Тростянець після звільнення від російських військ. Фото: телеграм-канал Дмитра Живицького

“За процесуального керівництва Охтирської окружної прокуратури розпочато кримінальні провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1, ч. 2 ст. 438 КК України)”, — йдеться у повідомленні.

Частина перша статті 438 Кримінального кодексу передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років. Частина друга цієї статті (ті самі діяння, якщо вони поєднані з умисним вбивством) передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічне позбавлення волі.

За даними слідства, військовослужбовці збройних РФ погрожуючи зброєю, забрали з власного будинку 32-річного чоловіка. Більше ніж добу його тримали в підвалі, били, забрали особисті речі та мобільний телефон. Також військові затримали 43-річного чоловіка, який просто йшов вулицею. Його майже тиждень тримали в підвалі залізничного вокзалу в Тростянці. Під час перебування у полоні били, порізали ножем ногу, погрожували вбивством. Обох чоловіків відпустили.

21 березня 2022 року поблизу села Білка Тростянецької громади в силосній ямі знайшли труп 45-річного чоловіка зі слідами катування. Його затримали військові РФ 3 березня 2022 року.

За даними Офісу омбудсман, з початку повномасштабної збройної агресії Росії в Україні вважаються зниклими безвісти понад 15 тисяч людей.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter