Під час обстрілів Миколаєва росіянами загинув один цивільний, ще семеро – поранені (оновлено)
Зранку 28 травня російські війська обстріляли житлові квартали Миколаєва. Внаслідок обстрілу загинула одна людина, щонайменше семеро людей отримали поранення.
Про це повідомили у Миколаївській ОДА.
“У суботу, 28 травня, зранку окупаційні війська Росії вчергове обстріляли місто Миколаїв. І знов удар прийшовся на житлові квартали. Одна людина загинула на місці. Також на цей момент відомо щонайменше про шістьох поранених цивільних осіб”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що як мінімум два боєприпаси розірвалися у дворах багатоповерхівок. Унаслідок обстрілу пошкоджено декілька багатоквартирних будинків.
Пізніше Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич уточнив, що поранених семеро.
“Станом на 18:30 відомо про сімох поранених, з них двоє – у тяжкому стані. Одна жінка загинула – вона була працівницею нашого комунального підприємства, працювала двірником і зранку саме прибирала в одному з дворів“, – написав він.
Мер зазначив, що боєприпаси розірвались просто у дворах багатоповерхових будинків. Внаслідок обстрілів пошкоджено 8 багатоповерхівок. В основному це вікна (понад 200) та вхідні двері. Осколками пошкоджене і майно у квартирах, і автомобілі, що стояли у дворах.
Нагадаємо, 86-річна мешканка Баштанки, що на Миколаївщині, разом з Українською Гельсінською спілкою з прав людини вирішила звернутися до суду, адже на початку березня поточного року, вона мало не загинула, коли окупанти скинули на житловий квартал, де мешкала родина постраждалої, шість авіабомб. Унаслідок чого жінка разом з онуком опинилися під завалами будинку, а інші члени родини отримали поранення.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.